SolidWorks >> Dodatki SolidWorks >> Nesting
Autor Wypowiedź
SW 2011 SP5.0
2014-04-07, 11:08
Pomógł 6 raz(y).
Istnieją programy do automatycznego nestingu. W przypadku arkusza blachy można w pełnie wykorzystać dostępne miejsce do wycięcia żądanych kształtów.



Czy słyszał ktoś o automatycznym doborze długości profili? Przykładowo mam kilkadziesiąt różnej długości profili do cięcia. Niech to będą profile zamknięte kwadratowe, ale mogą być dowolnie inne. Mamy określone długości handlowe 12 metrów / 6 metrów. Szukam programu, który automatycznie rozłoży pojedyncze profile na zadaną długość. Wynikiem będzie podanie ile belek należy zakupić.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-04-07, 13:03
Pomógł 405 raz(y).
Ja zrobiłbym to sobie w Excelu. Mając listę elementów ciętych, jestem w stanie już w SW sumować długości, więc taką tabelę zapisuje jako xls i tam dzielę przez dług. dostępne na rysnku. W wyniku otrzymasz, ile belek zakupić.



Ale rozumiem to połowa sukcesu. Bo jak rozumiem, chodzi jeszcze i takie poukładanie elementów, żeby z danego kawałka np. 6m uzyskać jak najmniej odpadów. Takiego programu nie znam..
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2014-04-07, 17:43
Pomógł 12 raz(y).
Sprawdź program CutLogic 1D
 
SW 2011 SP5.0
2014-05-10, 09:23
Pomógł 6 raz(y).
Podaje link do pobrania programu 1D Stock Cutter portable:

http://www.portablefreeware.com/index.php?id=1768

Jest także wiele innych między innymi CutLogic 1D lub Cutting Optimization. Licencje do wyboru.
 
2017-05-09, 12:31
Pomógł 0 raz(y).
Jeśli nadal masz problem z rozkładem profili na sztangi to mam rozwiązanie które zaspokoiło by Twoje potrzeby jednocześnie przynosząc wymierne korzyści. Program nazywa się STRUMIS - poza skutecznym nestingiem profili oferuje również efektywne zarządzanie odpadami, tworzenie wycen, automatyczne zamawianie materiałów czy rozkład konstrukcji na elementy wysyłkowe. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji pisz na priv.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT