SolidWorks >> Tips&Tricks >> Naprawa makr VBA 7
Autor Wypowiedź
.
2015-04-23, 16:19
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Jeśli ktoś pisze makra VBA7 pod SW 2015 i są one trochę rozbudowane to prawdopodobnie spotkał się z komunikatem:
Wystąpił poważny błąd ... i coś tam Ble, ble.
Mnie to właśnie dopadło np dziś. Edytowałem pewne makro i wszystko szło w dobrą stronę. Podorabiałem kilka nowych funkcji i wszystko działało jak trzeba. Zapisałem makro i przystąpiłem do pracy . I nagle po pewnym czasie wyskoczył właśnie ten komunikat, zbiesiło się wszystko i SW sie zawiesił na komunikacie, że musi zostać wyłączony. Po przeładowaniu Solida a nawet Windowsa , chciałem znaleźć błąd w makrze , ale przy próbie jego otwarcia to samo czyli Poważny błąd ........
Miałem zachowaną wersję z przed zmian i ona chodzi. No ale szkoda mi było tych nowych rzeczy bo się trochę narobiłem a tu nawet podglądnąć się nie da.
Pomyślałem chwilkę i otworzyłem starego poczciwego SW 2010 i tam bez problemu mogłem otworzyć to makro do edycji. Oczywiście o działaniu nie mogło być mowy bo różnice między VBA6 i VBA7 są. No ale udało mi sie go zapisać (trzeba tylko dokonać jakielkolwiek zmiany żeby zmusić VBA do zapisu).
No i EUREKA. Po otwarciu tego makra w SW 2015 wszystko działa jak trzeba :) :D
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT