SolidWorks >> Tips&Tricks >> Zmiana koloru elementu
Autor Wypowiedź
2012-06-22, 13:35
Pomógł 0 raz(y).
Witam.



Problem może i błahy, ale nie mogę sobie poradzić ze zmianą koloru elementu. Gdy chcę pomalować go na biało (malowanie natryskowe), to z szarego robi się jasnoszary. Również tekstura nie pomaga. Może ktoś wie jak to mam zrobić?



Dziękuję z góry za każdą pomoc. Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-22, 15:20
Pomógł 405 raz(y).
Co znaczy "pomalować"? Chodzi o nadanie wyglądu w SW? Jeżeli tak to materiały połyskliwe odbijają otoczenie, a więc ich wygląd zależy od użytej sceny.
 
2012-06-22, 18:45
Pomógł 36 raz(y).
Pawle, chyba koledze Janowi chodzi o czystą biel, taką jaką daje karta RealView.

Janie, jeśli nie masz karty graficznej FirePro lub Quadro to nie uzyskasz czystej bieli oto przykład:

Oto wygląd ze zwykłą kartą grafiki:



Oto wygląd z zalecaną przez SW kartą grafiki:



Oraz od SW2012 z okluzja otoczenia:



Jeśli nie ma się karty graficznej (FirePro lub Quadro) to nie uzyskamy takiego wygladu jak na tych dwóch ostatnich zdjęciach.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-22, 18:48
Pomógł 405 raz(y).
    Kazimierz Kazimierz
    Janie, jeśli nie masz karty graficznej FirePro lub Quadro to nie uzyskasz czystej bieli

Uzyska uzyska. Trzeba zmienić scenę, dodać odpowiedni materiał i oświetlenie.
Ale wcześniej musimy się dowiedzieć o co chodzi dokładnie w pytaniu.
 
yes, we can!!! ;)
2013-06-14, 13:36
Pomógł 1 raz(y).
wydaje mi się, że dla kolegi chodzi o uzyskanie koloru białego dla jakiegoś elementu, bez żadnych cieni, odbić, itp, itd... (czyli uzyskać taki sam efekt jak przy standardowym szarym)

PS
Ja też chętnie się dowiem, jak to wykonać.
 
2014-01-02, 15:18
Pomógł 0 raz(y).
Ale po co się kopać z koniem ? Od widoku modelu w obszarze roboczym do uzyskania dostatecznie dobrej jakości wizualizacji dzieli kilka kliknięć. Może lepiej przyzwyczaić się do tego, że wybierając biały materiał, jego odwzorowanie w obszarze roboczym nie będzie 1:1.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT