SolidWorks >> Inne tematy >> Problem z Resource Monitor SW 2016
Autor Wypowiedź
2017-03-01, 08:44
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,

Mam problem z Resource Monitor w SolidWorks 2016 - SP3 i PDM STANDARD.
Ogólnie Solidworks`a bardzo muli, po pół godziny pracy, jak chce otworzyć jakiś plik to okienko pojawia mi się w ciągu 3 sekund. W szkicu jak dodaje wymiar i wpisuje od razu wartość, to pojawia się z opóźnieniem 3 sekund. przeprowadzam na bieżąco konserwację w RX.
Dystrybutor niestety nie był w stanie pomóc, aż skończył się Maintenance. Instalowałem SP5 było jeszcze gorzej. SP4 w ogóle nie instalowałem ponieważ dystrybutor powiedział, że są krytyczne błędy w PDM.

Bardzo proszę o jakieś sugestie, pomoc.

Dane sprzętowe:
1. Win 10.
2. Karta graficzna NVIDIA qUADRO M4000,
3. Procesor Inte(R) Xeon(R) CPU E3-1270vv5@ 3.6 GHz
4. Ram 32 GB.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-03-01, 09:43
Pomógł 405 raz(y).
Sprzęt jest mocny więc to trochę dziwne. Czy to spowolnienie to tylko podczas pracy w PDM czy w ogóle? Jeżeli to pierwsze, to stało się nagle czy po jakimś updajcie?

PDM może oczywiście spowalniać, zależy to m.in. od możliwości transferu do / z przechowalni vault. Znane mi są takie przypadki, ale jakoś trzeba temu zaradzić. Jest mnóstwo podobnych wątków na forum https://forum.solidworks.com/thread/81977

Tak czy inaczej myślę, że jeżeli temat był zgłoszony to ma nadany nr SPR i mimo wygaśnięcia subskrypcji SW support powinien się tym zająć. Ja osobiście pisałbym na support@solidworks.com nie zważając na koniec okresu subsrybcji. Skoro nie rozwiązali wcześniej to niech teraz się tym zajmują.

Mogę ewentualnie popytać w firmach, co używają PDMa jak to u nich wygląda i czy ktoś się spotkał z tematem i zna rozwiązanie.
 
2017-03-01, 11:59
Pomógł 0 raz(y).
Był bym wdzięczny.

Jeśli chodzi o transfer przechowalni to nie wiem czy to ma znaczenie. Pliki mam Wyewidencjonowane, więc na dysku. jesli chodzi o serwer to jest wymieniony na SSD, wiec powinno to śmigać. Sprawa jest naprawdę dziwna.
 
2017-03-07, 20:34
Pomógł 0 raz(y).
Dziś włączyłem Sw w OPENGL i o dziwo zaczeło to wszysto lepiej działać. Co może być przyczyna??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-03-07, 20:44
Pomógł 405 raz(y).
To oznacza, że grafika nie działa optymalnie. Spradź, co się dzieje w menagerze urządzeń.

Ja kiedyś w Win10 i z Quadro4000 miałem tak, że po aktualizacji windowsa wysypały mi się sterowniki karty graficznej i działał tzw. podstawowy. W efekcie właśnie SW włączył automatycznie OpenGL.

Rozwiązaniem było pobranie ręczne i zainstalowanie sterowników grafiki.
 
2017-03-17, 09:47
Pomógł 0 raz(y).
Panie Pawle,

Pytałem Administratora, sterowniki są najnowsze.
To co pisałem wcześniej że na OpenGl jest lepiej to tylko moje złudzenie dalej jest lipa.
W załączeniu przesyłam filmik z malutkiej ramy. proszę zwrócić uwagę, że po kliknięciu edycji szkicu muszę obrócić model dopiero mi wyświetli szkic. Druga sprawa to okno wymiaru muszę na nie czekać. zaś wpisanie wymiaru mną klawiaturze trwa ułamek sekundy a na modelu... Koszmar. Nie mam pojęcia co się dzieje.
 
2017-03-17, 09:51
Pomógł 0 raz(y).
Nie moge dodac filmu link https://drive.google.com/file/d/0B9rWUFfe_FNzYVhuODdENV9DbWc/view?usp=sharing
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT