SolidWorks >> Modelowanie części >> Modyfikacja komponentów zToolbox
Autor Wypowiedź
2017-02-20, 07:19
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Wstawiam komponent z biblioteki toolbox, konkretnie koło zębate...
Potrzebuję jednak wykonać na nim pewne modyfikacje, tj. wycięcie otworów, dodanie rowka pod pierścień osadczy itp. ...
Zapisuję komponent w katalogu z plikami mojego projektu przez polecenie "utwórz niezależny"...
I wszystko jest ok dopóki nie zrestartuję solidworksa. Po ponownym otwarciu projektu komponent wraca do starej nazwy i oryginalnej postaci z biblioteki.

Może ma ktoś pomysł jak używać prawidłowo takich zmodyfikowanych komponentów Toolbox? Wiem, że mogę zawsze zapisać w formacie przejściowym np STEP ale wtedy tracę możliwość swobodnej modyfikacji przez polecenie: Edytuj komponenty Toolbox.
 
.
2017-02-20, 07:53
Pomógł 52 raz(y).
Aby pozbyć się histori Toolbox można postąpić dwojako:
1. Uruchomić program narzędziowy sldsetdocprop.exe znajdujący się normalnie tu: C:Program Files/SolidWorks Corp/SOLIDWORKS/Toolbox/data utilities/
2. Makrem przez użycie funkcji
. . . .
Set swModel = swApp.ActiveDoc
swModel.Extension.ToolboxPartType = 0
. . . .

Część stanie się wtedy normalną ale nie można już kożystać z edytora właściwości Toolbox.
 
2017-02-20, 08:25
Pomógł 0 raz(y).
A mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym jak użyć tego programu narzędziowego? Bo jakoś nic mi się nie zmienia.

Aktualny stan komponentu z toolbox: mam zapisane zmodyfikowane koło zębate pod moją nazwą, w katalogu z plikami projektu. Jest użyte w złożeniu a na drzewku w złożeniu ma ikonkę komponentu toolbox.

 
2017-02-20, 09:48
Pomógł 18 raz(y).
1. Otwierasz jakąś część z Toolboxa.
2. Zapisujesz jako nowy plik w jakimś katalogu i zamykasz plik.
3. Odpalasz ten plik sldsetdocprop.exe
4. Klikasz "Dodaj pliki" i wyboerasz plik, który zapisałeś.
5. Możesz sprawdzić czy to jest część toolboxa - klikasz "Pokaz wybraną wartość". Jak jest toolbox, to na końcu pokaże się "IsToolboxPart = Standard"
6. Klikasz "Stan właściwości: Nie" i Aktualizuj stan.
7. Sprawdzasz - klikasz "Pokaz wybraną wartość". Jak nie jest już toolbox, to na końcu pokaże się "IsToolboxPart = No"

I tyle.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-02-20, 09:56
Pomógł 405 raz(y).
Przede wszystkim trzeba wiedzeć, że...

Komponenty Toolbox mogą być zapisane jako kopie części we wskazanym folderze lub są dopisywane konfiguracje do części bazowej w SOLIDWORKS Data.

Ustawia się to w opcjach Toolboxa. Jeżeli utworze kopię to mogę sobie część dowolnie modyfikować.

To, o czym pisze Włodek to rzeczywiście zdjęcie flagi Toolbox - nie jestem przekonany, że jest to tutaj konieczne.

Oczwiście zawsze można zapisać part jako parasolid - nie wiem skąd Wam się bierze ten Step. Dla SOLIDWORKS zawsze używaj PARASOLIDa ponieważ jest to format natywny.
 
2017-02-20, 14:25
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za pomoc. Użyłem sposobu, który podał P. Włodzimierz.

Ten opcje w ustawieniach toolboxa znalazłem ale nie mogę tego ogarnąć. Mimo wszystko dzięki również za wskazówkę.

p.s. Ten .step to chyba stąd, że pliki części, które pobiera się z baz różnych firm są często w formatach .step albo .iges :)

Pozdrawiam
 
.
2017-02-20, 15:26
Pomógł 52 raz(y).
Hmmm ... zastosował moją poradę i wszystkim podziękował a mi nie :(
 
2017-02-21, 10:05
Pomógł 0 raz(y).
Przeoczenie...już się poprawiłem :)

Dzięki raz jeszcze.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT