SolidWorks >> Modelowanie części >> Tworzenie konfiguracji z kilku plików
Autor Wypowiedź
Konstruktor Cad
2017-03-06, 16:37
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna myśl, mianowicie:
mam kilkadziesiąt plików tego samego typu i kształtu części lecz rożnych wymiarów długościowych i potrzebuję z tego utworzyć jedną część z konfiguracjami odpowiadającymi powyżej wspomnianym plikom.
Pytanie moje brzmi : czy istnieje możliwość zrobienia tego z automatu czy niestety ale będę musiał wykorzystać jedna z tych części i ręcznie bądź za pomocą tabeli konfiguracji utworzyć konfiguracje dla wymiarów odpowiadających wspominanym częściom?
p.s. jeżeli za bardzo zagmatwałem to proszę pisać postaram się lepiej wytłumaczyć.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-03-06, 20:14
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma takiego narzędzia z tego co mi wiadomo. Przy pewnych założeniach może dałby radę to zautomatyzować ale tak jak pisze, wymaga to spójności danych. Temat na marginesie, pojawia się czasem na innych formach i jak wynika z treści - nie jest to łatwe do zrobienia.

Możesz kombinować poprzez wstwianie części do części albo poprzez złożenie. Nie mniej nie wiem czy nie łatwiej zrobić to od zera porządnie (nie wiem co prawda ile jest tych wariantów i co podlega konfigurowaniu).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT