SolidWorks >> Rysunki >> Linia środkowa oraz znacznik środka
Autor Wypowiedź
2016-09-12, 13:47
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie,

Chcę zwymiarować w dokumentacji technicznej wcześniej narysowany element. Cały model jest wyciągnięty po ścieżce.Aktualnie chcę dodać znaczniki środka dla danych łuków oraz linie środkowe. SW niestety na to nie pozwala. Podejrzewam, że problem leży po stronie wyciągania elementu po ścieżce.

Ktoś pomoże ?


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-12, 14:30
Pomógł 405 raz(y).
Linie środkowe to chyba nie tutaj, znaczniki prędzej. Wydaje mi się jednak, że najlepiej wrócić do modelu, zwymiarować do solidnie a do rysunku wymiary importować z modelu.

Inna metoda to pokazania szkicu w rysunku i jego zwymiarowanie - działa na pewno - wielokrotnie tak robiłem.
 
2016-09-13, 09:43
Pomógł 0 raz(y).
Otrzymał bym jakąś podpowiedź Panie Pawle jak to wykonać ? Będę niezmiernie wdzięczny :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-13, 11:28
Pomógł 405 raz(y).
A mogę prosić o plik? Niestety moich przykładów nie mogę udostępić bo to projekty komercyjne.

Wymiarowanie w modleu - to chyba jesna sprawa. A pobieranie wymiarów do rysunku jest opisane tutaj: http://help.solidworks.com/2012/polish/SolidWorks/sldworks/Inserting_Model_Items.htm?id=16e43d18b8a547bc9546ed78810d74ee#Pg0&ProductType=&ProductName=
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT