SolidWorks >> Rysunki >> Sprawdzanie pisowni jak dodać słownik i skąd go pozyskać.
Autor Wypowiedź
Projektant
2016-10-05, 10:16
Pomógł 0 raz(y).
Mam domyślnie język polski jak i pakiet SW. Chcę aby sprawdzanie pisowni radziło sobie z językiem angielskim. Słownik można wybrać z lity rozwijanej jednak jest tam tylko język polski. W opcjach jest możliwość wskazania położenia słowników jednak nie wiem skąd taki słownik pozyskać i w jakim formacie.
http://help.solidworks.com/2014/English/SolidWorks/sldworks/c_spelling_check.htm
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-05, 14:38
Pomógł 405 raz(y).
https://www.youtube.com/watch?v=yVkcekk634Y
 
Projektant
2016-10-05, 14:57
Pomógł 0 raz(y).
To co na filmie jest oczywiste. Jednak w żaden sposób nie rozwiązuje jak mając sprawdzanie pisowni w języku PL pozyskać sprawdzanie w języku EN, a to jest właśnie zagadnienie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-05, 15:10
Pomógł 405 raz(y).
Może trzeba przełączyć wersję na EN?

Jeżeli nie to w opcjach (lokalizacje plików) zawsze ustawia się ścieżki, może chodzi o folder pisowni. Nie mam jak teraz sprawdzić.

Wówczas ze ścieżki ...lang/polish wybierz lang/english.
 
Projektant
2016-10-07, 09:43
Pomógł 0 raz(y).
Domyslnie nie jest ustawiona żadna ścieżka w opcjach. Sam też nie wiem w jakim formacie powinien być taki słownik wtedy można by go w jakiś sposó pozyskać i wskazać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-07, 11:26
Pomógł 405 raz(y).
Przyznam, że po zgłębieniu tematu sam jestem zdziwiony, jak to działa. Można wybrać niby język, mogę dodać/utworzyć własne słowniki ale i tak to nie funkcjonuje. Kombinowałem ze zmianą ustawień językowych Windows ale bez skutku.

Przełączenie na wersję EN też nie wymusza zmiany domyślnego języka, ręczne przełączenie nic nie wnosi. I pewnie znalazłbym jakieś rozwiązanie ale nie wiem czy o to w tym chodzi. Może warto zapytać dystrybutora - jak to działa i jak powinno...

 
Projektant
2016-10-11, 09:17
Pomógł 0 raz(y).
Dokładnie Panie Pawle o to chodzi, żeby program sprawdzał pisownię z wybranego języka w rysunkach. Dokładnie tak jak w word czy innych programach. U mnie jest tak że w tej liście rozwijanej mam tylko słownik polski i wybrać angielskiego nawet nie mogę. Sam obnażył Pan kolejny problem gdy jest do wyboru angielski rozumiem że i tak sprawdza po polsku? Niestety jestem jeszcze o krok przed tym odkryciem.
 
Projektant
2017-01-24, 11:07
Pomógł 0 raz(y).
Rozwiązanie przyszło z drugiej strony.
Jeżeli ktoś potrzebuje to SW sprawdza pisownię ze słownika zawartego w zainstalowanym pakiecie Office a konkretnie word.
W programie MS word należy ustawić domyslny język spsrawdzania np na angielski i wtedy w SW będziemy mieli sprawdzanie w języku angielskim. Chociaż dalej uważam że to bład w SW bo po co jest wybór języka i srapwdzanie pisowni po angielsku gdy SW sugeruje że jest to polski.
Druga niedogodnosć to to że mamy w obcym jezyku pakiet office. Automat powinien po napisaniu kilku zdań przełaczyć na poprawny język.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT