SolidWorks >> Rysunki >> Numeracja arkuszy
Autor Wypowiedź
2017-01-18, 13:41
Pomógł 0 raz(y).
Czy jest możliwe aby w tabelce rysunkowej automatycznie były wstawiana numeracja arkuszy np. 1/2, 2/2, 1/3, itd.?

 
.
2017-01-18, 13:56
Pomógł 52 raz(y).
Oczywiście. Trzeba do notatki wprowadzić tekst :
$PRP:"SW-Bieżący arkusz(Current Sheet)"/$PRP:"SW-Arkuszy ogółem(Total Sheets)"
 
Projektant
2017-01-24, 10:45
Pomógł 0 raz(y).
To już high level.
Na poziomie podstawowym wystrczy podczas edycji arkusza wstawić pole tekstowe (do tej pory na razie to samo) i z okna property manager wybrać "połączenie z właściwością" dalej w nowym okienku z pola wyboru wybrać bierzący dokument (to juz jest domyślnie zaznaczone) oraz z listy "nazwa właściwości" wybrać "SW-Arkuszy ogółem"

Można to sobie skompilować jak np ja to robię wstawić dwie wartości "SW-Bierzący arkusz" / "SW-Arkuszy ogółem"
Wtey program pokazuje który arkusz z ilu jest aktywny wtedy mamy dwie podsawowe dane w jednym polu. dla wszystkich zrozumiałe

"Arkusz 1/2 "

Edit.
W sumie tak jak w podanym powyżej przykładzie
 
.
2017-01-24, 11:26
Pomógł 52 raz(y).
Oczywiście można ręcznym wyborem połączenia z właściwościami arkusza, ale chyba prościej Ctrl+C z poprzedniego posta i Ctrl+V w polu notatki :D
 
Projektant
2017-01-30, 10:45
Pomógł 0 raz(y).
To już rozwarzanie czy lepiej wędkę czy rybę.
Jak się przekleja wartości to trudno potem skompilować coś innego.
Z pola wyboru widać co mozna jezscze użyć.

Przy okazji.
Czy w polu wyboru są wszystkie dostępne włąściwości?
Oczywiście bez custom proprerty
 
.
2017-01-30, 12:25
Pomógł 52 raz(y).
    Koszykowski Grzegorz
    To już rozwarzanie czy lepiej wędkę czy rybę.
    Jak się przekleja wartości to trudno potem skompilować coś innego.
    Z pola wyboru widać co mozna jezscze użyć.
   
    Przy okazji.
    Czy w polu wyboru są wszystkie dostępne włąściwości?
    Oczywiście bez custom proprerty

Tylko że zapis: $PRP:"SW-Bieżący arkusz(Current Sheet)"/$PRP:"SW-Arkuszy ogółem(Total Sheets)" jest uniwersalny dla każdego rysunku. Zresztą taki zapis jest potem umieszczony w notatce po przejściu przez całe 'property menager' i powiązanie notatki z właściwościami, tylko trzeba się trochę naklikać. :)
 
Projektant
2017-01-30, 15:39
Pomógł 0 raz(y).
    Śmieszek Włodzimierz
      Koszykowski Grzegorz
      To już rozwarzanie czy lepiej wędkę czy rybę.
      Jak się przekleja wartości to trudno potem skompilować coś innego.
      Z pola wyboru widać co mozna jezscze użyć.
     
      Przy okazji.
      Czy w polu wyboru są wszystkie dostępne włąściwości?
      Oczywiście bez custom proprerty
   
    Tylko że zapis: $PRP:"SW-Bieżący arkusz(Current Sheet)"/$PRP:"SW-Arkuszy ogółem(Total Sheets)"
    jest uniwersalny dla każdego rysunku. Zresztą taki zapis jest potem umieszczony w notatce po
    przejściu przez całe 'property menager' i powiązanie notatki z właściwościami, tylko
    trzeba się trochę naklikać. :)

Pewnie rozumie się samo przez się.
Chciałem powiedzieć że w liście możliwych do wyboru jest więcej niż tylko te dwie przytoczone właściwości. Na pewno łatwiej skopiować z forum odpowiednią wartość i wstawić do notatki jeszcze lepiej wiedzieć skąd się ona wzięła i co jeszcze można wykrzesać z takiego rozwiązania. Nie miałem na celu komentowania przytoczonego rozwiązania.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-30, 20:47
Pomógł 405 raz(y).
Nie do końca rozumiem o czym rozmawiacie, bo według mnie dokładnie o tym samym.

Każda instalacja SW zawiera standardowe szablony, wystarczy edytować tabelkę w rysunku i zobaczycie dokładnie to samo. Więc czy ktoś wybiera z listy czy skopiuje gotowca - jakie to ma znaczenie?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT