SolidWorks >> Rysunki >> Tabela BOM i nazwa materiału
Autor Wypowiedź
2017-01-22, 14:29
Pomógł 0 raz(y).
Hej,
próbuję się zmierzyć z następującym problem i utknąłem... z jednego elementu .SLDPRT tworząc dokumentacje w języku polskim i angielskim chciałbym ażeby zaciągane oznaczenie materiału w tabeli było polskie, a w tej drugiej angielskie. Przykładowo w arkuszu polskim wpisywać właściwość Material, a w arkuszu angielskim np. Opis materiału, w którym podana by była nazwa angielska. Czy da się dodać nową właściwość materiału, którą można by wykorzystać w tabeli BOM?

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-22, 15:24
Pomógł 405 raz(y).
    Krysiak Kamil
    Czy da się dodać nową właściwość materiału, którą można by
    wykorzystać w tabeli BOM?
    Pozdrawiam

Oczywiście można połączyć w różnych tabelach różne właściwości. Powiem więcej, nawet można to zrobić warunkiem...
Nie rozumiem natomiast powyższego zdania. Czy masz na myśli materiał fizyczny wybierany w drzewku czy materiał jako jedynie opis tekstowy (właściwość tekstową)?
 
2017-01-22, 22:35
Pomógł 0 raz(y).
Przypisuje jeden materiał fizyczny do danej części. Chciałbym z tej części zrobić dwa takie same rysunki tylko z innym szablonem i tabelą materiałów (angielską i polską). W pierwszym rysunku i tabeli materiałów zaciąga nazwę materiału po polsku (tabela BOM PL), a w drugim rysunku i drugiej tabeli materiałów zaciąga nazwę angielską (tabela BOM EN). Chodzi o to by jeden materiał posiadał dwie nazwy w języku polskim i angielskim. Nazwa główna może mieć np. nazwę Polską ale czy dla danego materiału w SW da się przypisać dodatkową właściwość (np. z nazwą w języku angielskim) i zaciągnąć do tabeli BOM. Wtedy przy zmianie materiału w danej części automatycznie zmienia się nazwa materiału w szablonie PL i EN. Właściwość ma być przypisana dla materiału.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-22, 23:39
Pomógł 405 raz(y).
Pewnie jest wiele rozwiązań.
Tak czy inaczej prawdopodobnie muszą się znaleźć dwie właściwości dostosowane, w wersji PL i EN.

Na pewno da się pobrać dodatkowe wpisy z zakładki Dostosowane. Oczywiście baza materiałów musi być z opcją zapisu (jako kopia), wówczas VBA i swApp.GetMaterialDatabases



http://help.solidworks.com/2013/English/api/sldworksapi/Get_Material_Database_Paths_of_Document_Example_VB.htm

Można utworzyć właściwości tekstowe dla materiałów i wybierać je niezależnie od materiału fizycznego.
 
2017-01-23, 09:11
Pomógł 0 raz(y).
Nie da się bezpośrednio zaciągnąć tych właściwości do tabeli BOM? I z tego co rozumiem nazwa właściwości może się powielać w każdym materiale i przy tworzeniu listy materiałowej wybiera właściwość materiału przypisanego do części na rysunku?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-24, 23:03
Pomógł 405 raz(y).
Temat mnie zaciekawił ale rozwiązania brak. Ja to mam tak rozwiązane, że mam kopię bazy materiałów dla języka EN i PL i wybieram ten sam materiał pod kątem właściwości fiz. ale z innej bazy - zatem ma inną nazwę.

Z drugiej strony tak sobie myślę, czy nie można w nazwie zawrzeć PL i EN, np. stal/steel.

Generalnie i tak te nazwy trzeba gdzieś wpisać, to może jednak rozwiązaniem byłoby zdefiniowanie właściwości tekstowej z nazwą, a materiał fizyczny do obliczania masy (bez podpinania do właściwości).

Idąc dalej mógłbym zapytać, a jak rozwiązać np. oznaczenia gięć w blachach, skoro zależy to od ustawień w lokalizacjach pliku (sama zmiana języka programu tego nie przełącza...).

ps. jeżeli coś wykombinuję - to się podzielę:)
 
2017-01-25, 17:14
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuje za zainteresowanie, też będę walczył z tym dalej, ponieważ wpisywanie dwujęzycznego oznaczenia materiału jest dla mnie niewystarczające :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT