SolidWorks >> Rysunki >> Brak podświetlania krawędzi na rysunkach
Autor Wypowiedź
2017-03-29, 08:19
Pomógł 1 raz(y).
Dzień dobry,

Podczas tworzenia rysunków zauważyłem, że przestało mi podświetlać krawędzie części po najeździe kursorem na krawędź. W związku z tym bardzo trudno wstawia się wymiary, ponieważ nie mam pewności kiedy mogę klikąć aby wstawić wymiar. Zrobiło się to samo, zresztą nie po raz pierwszy samoczynnie zmieniają mi się opcje w SW.

Pomimo godzinnego kombinowania z opcjami nie udało mi się dojść jak to naprawić. W związku z tym liczę na pomoc forumowiczów. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

PS. Problem z podświetlaniem krawędzi nie występuje na modelach oraz szkicach tworzonych w plikach części.
 
2017-03-29, 08:25
Pomógł 0 raz(y).
OPCJE SYSTEMU >> Wyświetlaj >> Dynamiczne podświetlanie w polu graficznym
 
2017-03-29, 08:51
Pomógł 1 raz(y).
Mam tę opcję włączoną (próbowałem też ją wyłączyć i włączyć ponownie) i niestety nic to nie daje. Problem nadal jest.
 
2017-03-30, 08:35
Pomógł 1 raz(y).
Nikt więcej nie pomoże? Pozostaje mi się męczyć dalej? :)
 
2017-03-30, 09:33
Pomógł 18 raz(y).
Jak nie działa opcja Mateusza, moim zdaniem masz 2 opcje:



1. Reinstalacja sterownika grafiki (albo instalacja innego);

2. Naprawa instalacji SW.



Zacznij od grafiki, najpierw użyj DDU (http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) i wyczyść wszystko, restart i potem instalacja nowych sterowników.
 
2017-03-30, 09:51
Pomógł 1 raz(y).
Witam ponownie,

W Rx odpaliłem SW pomijając ustawienia Narzędzia/Opcje i podświetlanie wróciło, więc wysnułem wniosek, że to nie wina karty graficznej.

Pogrzebałem trochę w ustawieniach i w końcu znalazłem: okazało się, że podświetlanie działało, ale jego kolor był ustawiony na taki sam jak krawędzi modeli na rysunku! Po zmianie w opcjach koloru dynamicznego podświetlania na inny niż czarny teraz wszystko jest ok.

Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi i pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT