Aktualności




Dzięki SolidWorks Simulation wraz z pakietem obliczeniowym CFD Flo Donkervoort może w jednym środowisku CAD przebudowywać model D8 GTO, zapewniając integrację całości procesu projektowania i symulacji. Donkervoort koncentruje się na lekkich samochodach sportowych, które są ręcznie budowane i działają tak jak Formuła 1, choć wyglądają jak klasyczne roadstery.



Przeprojektowanie silnika, dzięki czemu może on rozwijać większą moc spowodowało dodatkowy ciężar w D8 GTO. Firma zwróciła się w stronę oprogramowania SolidWorks 3D CFD (ang. Computational Fluid Dynamics) oraz zaawansowanych symulacji strukturalnych, aby zapewnić wydajność i mieszcząc się w budżecie dostarczyć samochod na czas.



Donkervoort rozwiązał wiele różnych problemów w trakcie przebudowy, w tym optymalizację kolektorów wlotowych i  rozwiązania aerodynamiczne otwartych kół, które były wyzwaniem. Firma stworzyła hybrydowe włókna węglowego-rurowe zastosowane w  podwoziu, aby zapewnić wytrzymałość przy jednoczesnej minimalizacji masy. Zespół projektowy dodał skrzydła  tylnych błotników aby zwiększyć siłę docisku i przyczepność.



Wyniki mówią same za siebie. Korzystając z SolidWorks Simulation, Donkervoort był w stanie zmniejszyć liczbę wymaganych prototypów o 50 procent, poprawiać aerodynamikę i wydajność oraz wprowadzić strukturalne innowacje w projektowaniu samochodu sportowego.



"Wybraliśmy SolidWorks Simulation ponieważ zapewnia wszystkie funkcje analizy w jednym środowisku projektowym", powiedział Jordi Wiersma, szef projektantów i inżynierów w Donkervoort. "Integracja CAD jest koniecznością. Mieliśmy doświadczenie w pracy z zewnętrznymi konsultantami, którzy używali innych narzędzi analitycznych. Często pochłaniało  więcej czasu przesniesienie wyników analizy do naszego systemu CAD niż  ich wdrożenie do naszych projektów. Praca w jednym środowisku umożliwia nam bardziej efektywne wykorzystanie symulacji, a my możemy stosować je do naszych projektów  w czasie rzeczywistym. "

















 

Nowy Donkervoort mierzy 374 cm długości, 195 cm szerokości i 114 cm wysokości. Pod maską umieszczono 2,5-litrowy, pięciocylindrowy silnik TFSI znany ze sportowych modeli Audi: TT-RS i RS3. Inżynierowie z Ingolstadt odchudzili silnik GTO  o 35 kilogramów. Standardowo, turbodoładowany motor GTO rozwija moc 345 KM (przy 5400 obr./min) i legitymuje się 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego (przy 5300 obr./min), ale dzięki magicznemu przełącznikowi na desce rozdzielczej można dodatkowo uzyskać 60 KM. Moment przenoszony jest oczywiście na koła tylnej osi za pośrednictwem pięciostopniowej, manualnej skrzyni biegów.

 






 
Tagi: Donkervoort Automobielen BV,zaprojektowany w SolidWorks, Donkervoort D8 GTO
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 1523
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
2 Komentarze
Autor Komentarz
Piotr Olesinski
brak
2012-01-12, 13:39
Powyzsze ilustracje to zdjecia czy rendery z Solida??
Paweł Kęska
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-01-12, 14:19
Pierwszy u góry to render, pozostałe zdjęcia.

Oczywiście przy małym obrazku nie widać np. detali na oponach czy innych szczegółów, ale pierwszy obrazek jednak się różni znacząco.

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT