Aktualności

ExactFlat Design Studio for SolidWorks zostanie zaprezentowany w USA

Paweł Kęska Paweł Kęska
15 2012
ExactFlat Design Studio to nowy rewolucyjny produkt dla producentów tkanin, który umożliwia cyfrowe projektowanie i łatwy transfer do dalaszej produkcji i wytwarzania.
Narzędzia programowe 3D CAD do wykrawania tkanin zmieniają projektowanie"- mówi Steven McLendon, wiceprezes ExactFlat. "Główni producenci chcą zrobić więcej w krótszym czasie, z większą elastycznością. Dzięki integracji narzędzi projektowania 3D oraz konwersji (spłaszczenia) 3D do 2D, optymalizacji rozkładu i kosztów dla wiodącej platformy CAD 3D SolidWorks, spełniamy oczekiwania klientów."
ExactFlat Design Studio działa wewnątrz środowiska CAD SolidWorks i przynosi wyjątkowe korzyści w zakresie produktywności - działa do 400% szybciej i pozwala podwoić wydajność pracy w połowie czasu przeznaczonego na wielu zadań projektowych dzięki:
  • Zintegrowanej platformie
  • Współpracy zespołowej
  • Gotowości do wielogodzinnej pracy


     
"Producenci, którzy już pracują w środowisku 3D - np. w przemyśle motoryzacyjnym, morskim, lotniczym, meblarskim, odzieżowym czy architekturze - już odczuwają znaczącą poprawę w szybkości projektowania i produkcji przy jednoczesnym zachowaniu kosztów stałych. Design Studio ExactFlat wyznacza nowe standardy w branży" - mówi Mark Jewell, założyciel a obecnie szef konstruktorów w ExactFlat.
 
ExactFlat jest zaprojektowany specjalnie dla tkanin, dlatego  kiedy materiał jest naciągnięty, to odkształca się zarówno poprzecznie jak i podłużnie. Niektórzy producenci starają się wykorzystać moduły dla blach i możliwości ich rozwinięcia, ale to rozwiązanie nie daje dokładnych wyników. Elementy blaszane zachowują się zupełnie inaczej podczas gięcia niż materiał podczas dopasowania, a zatem nie może to dostarczyć dokładnego wzoru płaskiego.  ExactFlat automatyzuje ten przepływ pracy, wychodząc z modelu 3D CAD można uzyskać płaski wzór w ciągu kilku minut gotowy do wycięcia na CNC.

 


 
Tagi: ExactFlat Design Studio, Tri-D Technologies Inc, dodatki SolidWorks
Liczba wyświetleń: 819
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS