Pozostałe >> Sprzęt >> Problem z "zacinaniem" po upgradzie sterowników
Autor Wypowiedź
2020-04-02, 11:52
Pomógł 1 raz(y).
Dzień dobry,

Chcąc polepszyć wydajność SW (wersja 2014 SP5.0, system Win10, karta Quadro M4000) zainstalowałem najnowsze sterowniki Nvidii - wersję 442.74.

Niestety to pogorszyło sprawę w ten sposób, że obecnie próba obracania/przybliżania każdego złożenia, nawet prostego, skutkuje chwilowym "zamrożeniem" obrazu. Znaczy to, że po poruszeniu myszką lub scrollem obraz, zanim się zmieni, przez pierwszych kilka sekund nie odpowiada, a czasem wręcz chodzi klatkami.

Downgrade sterowników do poprzedniej wersji (386.01) niestety nie naprawił sytuacji. Podejrzewam, że mogła przestawić się jakaś opcja, która to powoduje, ale nie jestem w stanie wyłapać która.

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Pozdrawiam
 
2020-04-03, 07:01
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

a masz może w komputerze kartę zintegrowaną oprócz tej Quadro , bo ja tak mam i musiałem wyłączać tą zintegrowaną bo ją w 1 kolejności wykrywało przy korzystaniu z solida , jak ją wyłączyłem SW zaczął korzystać z QUADRO. Nawet koleś ze wsparcia tech tak robił.
 
2020-04-03, 07:32
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

Nie mam. Na razie polecono mi uruchomienie SW w dwóch trybach awaryjnych przy czym w drugim trybie problem nie występował. W dalszej kolejności polecono naprawienie instalacji, tylko że opcja Napraw nie pojawia się w Menedżerze instalacji. :) Być może jakiś konflikt z Win10.
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2020-04-17, 09:18
Pomógł 10 raz(y).
Cześć,

Zgadza się. Najlepiej w przypadku jak kolega opisał, uruchomić SOLIDWORKS w trybach awaryjnych. Pierwszy tryb mówi o problemach z kartą graficzną (głównie sterownik), drugi tryb odpowiedzialny jest za opcje programu.
Naprawa powinna pomóc, ewentualne wygenerowanie rejestrów aplikacji na nowo.

Pozdrawiam,
Kajetan
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT