SolidWorks >> Modelowanie części >> Całkowita długość konstrukcji spawanej jako nowa właściwość
Autor Wypowiedź
2022-05-17, 18:24
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Jak całkowitą długość konstrukcji spawanej wgrać jako nowa właściwość, która będzie się tworzyła zawsze z nowym partem?

Tutaj mam małą podpowiedź, ale nie wiem jak zrobić ,żeby działało gdy stworzę nową część https://cadforum.net/viewtopic.php?t=913


Jak tutaj zdefiniować te zmienne? To jest z linku powyżej.
@@@@@@

Marek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2022-05-17, 22:09
Pomógł 405 raz(y).
hmm, masz na myśli przeniesienie właściwości total length z poziomu obiektu (cut list) na poziom części do właściwości dostosowanych?
 
2022-05-18, 07:08
Pomógł 0 raz(y).
Tak jest.

Przy tworzeniu nowej części ,żeby to się automatycznie zaczytywało (jeśli część jest z kilku fragmentów tj. cut list).

Z tej strony udało mi się ustalić nazwę tej właściwości.

Dla konkretnego pliku ma nazwę np.
"TOTAL LENGTH@@@PIPE 34 X 2.3@10018533.SLDPRT"

Teraz jak zrobić ogólną nazwę, którą by podczytywało po stworzeniu elementu wg. cut list
"TOTAL LENGTH@@@PIPE ?????@??????.SLDPRT"

Na stronie ,którą podałem widziałem wzory jak to podczytywać, ale nie radzę sobie z tym.

MD

Dodałem zdjęcia ,ale nie wiem czy je widać.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2022-05-19, 14:01
Pomógł 405 raz(y).
Zdjęć niestety nie widać (nie wiem czemu - zapytam ).

Natomiast co do całej filozofii - to ma jak rozumiem sens, jeżeli w jednej części jest tylko jeden typ profilu (czyli jest jedna całkowita długość).

Nie zagłębiając się w tę podaną stronę, ja zrobiłem taki test.

W pustym szablonie części wciskam ikonę konstr. spawanej - to pozwala wstawić cut-list. Z innej części z konstrukcją spawaną skopiowałem ciąg "TOTAL LENGTH@@@Element listy elementów ciętych1@part.SLDPRT" i wkleiłem do szablonu do właściwości pliku.

U mnie to działa.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT