SolidWorks >> Konstrukcje spawane >> Rama - różna ilość ramek w zależności od długości
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2021-10-23, 16:34
Pomógł 0 raz(y).
Chciałbym aby w jednym modelu za pomocą konfiguracji utworzyć ramę o różnych długościach.
W zależności od długości całej ramy powinna się zmieniać ilość poprzeczek (takich jak środkowa) tak aby zachować odległość między nimi ok. 800-1000mm.
Nie musi się to odbywać automatycznie.
Chodzi tylko o to aby szkic odpowiednio dopasowywał się do do ilości wstawianych ramek.
Z widoku modelu może to jest niewidoczne ale wszystkie pionowe nogi powinny być jednym elementem tzn. dolne poziome profile są przecięte przy środkowej poprzeczce.
Można by to robić przy pomocy różnych szkiców (bez poprzeczki, z jedną poprzeczką, z dwoma itd.) ale szukam czegoś lepszego.
Może ktoś ma jakiś pomysł?


Do tego plik modelu:
https://www.pswug.info/image/forum/forum_760_9_3399_10580.zip
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2021-10-24, 19:26
Pomógł 405 raz(y).
Dla mnie zdecydowanie nie szkicem, tylko szykiem. Do tego warunkowo.

 
SW 2022 x64 SP2.0
2022-06-07, 09:35
Pomógł 2 raz(y).
    Kęska Paweł
    Dla mnie zdecydowanie nie szkicem, tylko szykiem. Do tego warunkowo.

Tutaj mnie zaciekawiłeś Pawle. Jak dostać się do tych okienek które załączyłeś (Równania konstrukcji i Dodaj równania), jeszcze się z tym nie spotkałem (może wstyd się przyznać), a może być pomocne.

Z góry dzięki
Grzesiek
 
SW 2022 x64 SP2.0
2022-09-20, 14:21
Pomógł 2 raz(y).
Czy byłaby szansa na odpowiedź?

Pozdrawiam :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2022-09-20, 16:41
Pomógł 405 raz(y).
To jest okno sprzed 10 lat...

Obecnie równania wywołujemy po wpisaniu znaku = zamiast wartości w oknie Modyfikuj lub bezpośrednio z menu Wstaw > równanie (będzie to okno z wszystkimi parametrami).

Reasumując - obecnie nie ma już identycznego interfejsu do równań, ale możliwości są takie same a nawet większe.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT