Aktualności


Firma AMD przestawiła kartę graficzną AMD FirePro W4300, która w swojej klasie zapewnia najwyższą wydajność w projektowaniu CAD i można ją zainstalować w stacjach roboczych typu SFF (Small Form Factor) oraz Tower.

Karta AMD FirePro W4300 łączy potężny układ graficzny i 4 GB pamięci GDDR5 w niskoprofilowej konstrukcji co uprości i ustandaryzuje zarządzanie systemami IT, używając jednego, profesjonalnego rozwiązania graficznego we wszystkich stacjach roboczych.Profesjonalna karta graficzna AMD FirePro W4300 jest zoptymalizowana pod kątem najnowszych aplikacji CAD, takich jak AutoCAD, Inventor, Revit, SolidWorks oraz CATIA, PTC Creo, Siemens NX i wiele innych.

Inżynierowie mogą efektywnie pracować z modelami o złożonej geometrii i używać w swoich projektach funkcji przyspieszanych przez procesor graficzny, takich jak tryb przezroczystości niezależnej od kolejności (Order Independent Transparency, OIT) w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Użytkownicy mogą pracować wydajniej, wizualizując swoje projekty nawet na sześciu ekranach o rozdzielczości 4K i 5K.Zaprojektowaliśmy kartę AMD FirePro W4300 specjalnie pod kątem CAD — powiedział Sean Burke, wiceprezes i dyrektor generalny, Radeon Technologies Group, AMD. — Użytkownicy wiedzą, że karty graficzne AMD FirePro obsługują te funkcje aplikacji CAD, które pozwalają najlepiej wizualizować projekty, a teraz mogą robić to nadal bez żadnych kompromisów, wykorzystując najnowsze energooszczędne stacje robocze w formacie SFF”.

Karta graficzna AMD FirePro W4300, która bazuje na architekturze AMD Graphics Core Next zapewniającą optymalne wykorzystanie dostępnej mocy i maksymalną wydajność, oferuje:

  • 4 GB pamięci graficznej GDDR5, która zwiększa responsywność aplikacji przy pracy na dużych projektach;

  • technologię AMD Eyefinity, która pozwala korzystać z nawet sześciu ekranów o bardzo wysokiej rozdzielczości, co pomaga w wielozadaniowej pracy z wykorzystaniem wielu aplikacji i monitorów;

  • cztery złącza DisplayPort 1.2a w standardzie (i obsługę nawet sześciu monitorów DisplayPort za pośrednictwem koncentratora MST) oraz technologię AMD FreeSync™3, która umożliwia karcie graficznej sterowanie częstością odświeżania ekranu, a przez to zapobiega „rwaniu” obrazu, co ma kluczowe znaczenie w aplikacjach i procesach multimedialno-rozrywkowych;

  • obsługę OpenCL 2.0 umożliwiającą deweloperom wykorzystanie nowych funkcji, które zapewniają układom graficznym więcej swobody w realizacji ich zadań;

  • unikalne technologie monitorowania i regulacji zasilania oraz maksymalne zużycie prądu na poziomie 50 watów w karcie o formacie niskoprofilowym. Technologia AMD PowerTune4 dynamicznie optymalizuje zużycie energii przez układ graficzny, a technologia AMD ZeroCore Power4 znacznie ogranicza pobór prądu w stanie bezczynności;

  • certyfikaty dla ponad 100 różnych aplikacji m.in. najpopularniejszych programów projektowo-inżynierskich oraz multimedialno-rozrywkowych, które zapewniają zwiększoną wydajność i niezawodność. Sterowniki profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro są wydawane kilka razy na rok i oferują ulepszenia wydajnościowe i funkcjonalne.

Profesjonalna karta graficzna AMD FirePro W4300 jest obecnie w produkcji – informacje o jej dostępności można uzyskać u lokalnych dystrybutorów. W 2016 r. ma pojawić się w ofercie dużych producentów OEM stacji roboczych.
Tagi: amd,fire pro,karty graficzne,firepro w4300,cad
Źródło: AMD
Liczba wyświetleń: 1883
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT