Aktualności


Na Autodesk University w Las Vegas HP pokazała pierwszą na świecie mini stację roboczą przeznaczoną dla użytkowników oprogramowania CAD i przedstawicieli branż wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Stylowo zaprojektowana, nowa HP Z2 Mini Workstation zapewnia dużą moc obliczeniową przy wielkości zaledwie 5,8x21,6x21,6 cm. Jest o 90% mniejsza od tradycyjnych stacji roboczych klasy biznesowej typu tower.Dzięki temu produktowi firma HP tworzy nową kategorię stacji roboczych oferujących doskonałą wydajność, elegancję i efektywność.

Sprzęt serii Z firmy HP stał się standardem branżowym dla klientów wymagających stacji roboczych o pełnej wydajności. Opierając się na sukcesie HP Z240 SFF, HP Z2 Mini jest dwa razy mocniejsza niż jakikolwiek mini PC dostępny dziś na rynku i od razu po rozpakowaniu umożliwia obsługę sześciu monitorów.

HP Z2 Mini została zaprojektowana dla użytkowników CAD poszukujących niezawodnego i wydajnego sprzętu o mniejszych wymiarach, zaprojektowanego bez kompromisów w zakresie akustyki.Zaawansowana technologia jest niezbędna przy projektowaniu najbardziej skomplikowanych technicznie form architektonicznych - mówi Daniel Libeskind, światowej sławy architekt i założyciel Studio Libeskind. W ostatnich latach prędkość, z jaką tworzymy, oraz złożoność projektów zintensyfikowały się, a urządzenia takie jak stacje robocze HP, pomagają nam szybko wprowadzać wizje projektantów w życie.Nowa stacja robocza HP Z2 Mini jest niższa niż filiżanka espresso, lecz umożliwia zaprojektowanie wszystkiego, od najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych po domy i biura. Jest wyposażona w procesory Intel Xeon, profesjonalną kartę graficzną NVIDIA QUADRO oraz umożliwia skorzystanie z HP Z Turbo Drive.

HP Z2 Mini - przeznaczony do pracy przyszłościPrzestrzeń w miejscach pracy staje się coraz bardziej ograniczona, rośnie zatem zapotrzebowanie na mniejsze stacje robocze, takie jak HP Z2 Mini. Jej niezwykle kompaktowa forma przypomina bardziej superkomputer przyszłości, niż dzisiejsze komputery. Ośmiokątna forma HP Z2 Mini sprawia, że jest to najbardziej niepowtarzalnie zaprojektowana stacja w 35-letniej historii stacji roboczych firmy HP. Produkt posiada DNA firmy HP, w tym obszerną certyfikację ISV oraz 368 tys. godzin testów jakościowychCertyfikaty: AutoCAD, Vectorworks, MicroStation, Inventor, SOLIDWORKS, Solid Edge, RevitUltra kompaktowa i estetyczna stacja robocza zapewnia użytkownikom dużą wszechstronność: montaż na lub pod biurkiem, za wyświetlaczem HP Z lub na ścianie. Inżynierowie HP stworzyli specjalnie zaprojektowane wentylatory i system chłodzenia umożliwiający bardzo cichą pracę (o 63% ciszej niż Mini PC klasy biznesowej firmy HP) dla klientów, którzy potrzebują kluczowej niezawodności. Budowa i rozwiązania inżynieryjne HP Z2 Mini zmienią sposób myślenia o stacjach roboczych i stanowiskach pracy.

Ceny i dostępnośćRozpoczęcie sprzedaży stacji roboczej HP Z2 Mini planowane jest w regionie EMEA w grudniu, cena przewidywana jest od 850 euro.
Tagi: hp z2 mini,stacja robocza,cad,workstation
Źródło: HP
Liczba wyświetleń: 1587
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT