Aktualności
Zawsze pod koniec roku a jednocześnie przed corocznym spotkaniem SolidWorks World prezentowana jest lista życzeń  użytkowników, gdzie można prezentować własne uwagi i oczekiwania wyznaczające kierunek rozwoju SolidWorks. Dyskusja na ten temat toczy się na forum SolidWorks.

 




A oto niektóre z życzeń, które są na chwilę obecną wysoko punktowane:


  • blokowanie obrotu komponentu cylindrecznego w złożeniach bez konieczności dodawania ekstra wiązań

  • możliwość głosowania i wypowiadania się w kwestii top 10 przez cały rok (nie jako ER, ang. Enhancemet Request)

  • możliwość zgłaszania SR (ang. Service Request) za pomocą narzędzia SolidWorks RX (bez logowania do portalu klienta)

  • automatyczna zmiana (przeliczenie) tolerancji w momencie zmiany jednostek dokumentu

  • łatwiejsze łączenie wymiarów i właściwości dostosowanych np. poprzez ich umieszczenie w polu tekstowym

  • możliwość podglądu składni równania (jeżeli wymiar był tak obliczony) podczas reedycji wartości wymiaru w polu edycji wymiarów

  • szyk kołowy w dwóch kierunkach - podobnie jak w szyku liniownym

  • tworzenie konfiguracji odbicia lustrzanego komponentu w obrębie tej części

  • kontrola ilości miejsc po przecinku w notatkach na rysunkach

  • wybór poszczególnych ścian do pochylenia podczas operacji wyciągnięcia

  • i inne


A jak wygląda Wasza lista życzeń i oczekiwań?

 

Zapraszamy do dyskusji na forum pswug


 
Tagi: top 10, lista życzeń, enhancement request, solidworks 2012
Źródło: pswug
Liczba wyświetleń: 1909
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
5 Komentarze
Autor Komentarz
Przemysław Tobjański
2010-12-11, 21:47
Generalnie równania w SW są okropnie niedopracowane - i tym należało by się zająć. Wystarczy przyjrzeć się równaniom w inventorze - na prawdę dorze zrobione. Równania w SW no niby są ale tak za wiele to nimi zrobić nie można (przynajmniej porównując z INV), generalnie cienizna.
Przydało by się coś takiego jak designaccelerator w INV (może jako dodatek). Tu niby tłumaczy się tym, że są aplikacje-dodatki do SW, które dają możliwość policzenia typowych części mechanicznych i ich zamodelowania automatycznego na podstawie obliczeń, ale to takie bardziej próby wytłumaczenia niż prawda. Te aplikacje to zazwyczaj cienizna ( znów porównuję z INV) lub aplikacje niepowiązane z SW, które generują tylko modele na podstawie obliczeń, np MITCALC - bardzo fajny, oparty na excelu. Niestety jeden problem - mam już poskładane części , zmieniam założenia, zamiast zaktualizować obliczenia w SW i przebudować, muszę zmienić dane w MITCALCU i wygenerować nowe modele części, w stawić do złożenia i znowu powiązać. Niedawno robiłem jakieś napędy na paskach synchronicznych - nie znalazłem, żadnej aplikacji pod SW, która dała by mi możliwość ustalenia geometri (położenie osi, długość pasa), wygenerowała złożenie (koła+ pasek) i jeszcze sprawdziła pod względem wytrzymałościowym. Taka aplikacja chyba w ogóle nie istnieje pod SW. W INV żaden problem.
Druga sprawa, która dla mnie jest dość istotna - cały czas czekam na pojawienie się operacji, która pozwalała by wycinać za pomocą obiektu bryłowego np po ścieżce. Prosty przykład - mamy płytkę, w której frezujemy frezem np. palcowy zaokrąglony , ścieżką dla frezu jest szkic składający się z odcinków, łuków, splajnów - na chwilę obecną stworzenie takiego modelu to mordęga, A można by np zamodelować ten frez (w uproszczeniu rzecz jasna), powiązać go np prostopadle do powierzch frezowanej + np punk na osi freza wspólnie ze ścieżką (odpowiednie umieszceznie punktu dawało by głębokość frezowania) i poprzez przeciągnięcie wyciąć. Niektórzy znają dyskusje na cad.pl dotyczące wałka z naciętym rowkiem (idiotyczną z resztą, ale to z całkiem innego powodu) - niby się da zrobić, ale jakieś to takie kombinowane mocno i nie do końca efekt jest zadowalający. Inny post z cad.pl to było coś w temacie wycięcia po ścieżce (tym razem w jakimś prostopadłościanie) - bez kombinacji alpejskich się po prostu nie da. W obu przypadkach generalnie chodzi o to, że trzeba się narobić nad zamodelowaniem błachostki. Czegoś co jest łatwo zrobić na obrabiarce cnc (i nieraz chyba nawet szybciej) z byle szkicu, a czasem wręcz i na konwencjonalnej, byle camowski program jest w stanie wygenerować taki model jako bryłę po obróbce.
Tak na prawdę to w SW jest jeszcze sporo do zrobienia. I trochę mi ta lista propozycji ciśnienie podniosła. Są do poprawienia istotne rzeczy, a na liście jakieś takie bzdety.
Tomek Jastrzębski
2010-12-13, 09:25
Popieram równania - w INV sa dobre to niech wezma za przyklad. Ale nie wiem co z wycieciem po sciezce - przeciez jest mozliwosc ciecia nie szkicem lecz obiektem brylowym - czyli dokladnie odpowiednikiem freza (od wersji 2007 czy 2008)
Przemysław Tobjański
2010-12-14, 09:00
No fakt trochę mnie poniosło z tym wyciągbnięciem.
Krzysztof Grzebieniowski
2010-12-17, 08:40
Większej kompatybilności programu z Excelem .
Możliwości zapisu tabel w formacie csv.
Paweł Kęska
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-12-17, 14:40
Jakich tabel? Przecież można zapisywać np. BOM jako csv.
-----------------------------------------------------------------
Obecnie w porównaniu do listy oczekiwań z dnia publikacji posta wiele się zmieniło - co ciekawe (ale i przykre) powraca wiele tematów z minionego roku... czyli "prośby nie zostały wysluchane".
1. Lepsze wykorzystanie procesorów (rdzeni)
2. Poprawiona deinstalacja
3. Kompatybilność plików pomiędzy wersjami
4. Opcja pozostawienia potomów operacji (zamiast bezwzględnego usuwania)
5. Możliwość aktualizacji listy życzeń przez cały rok
6. Wiązanie kątowe w złożeniu (bez samoczynnego odwracania kierunku)
7. Blokowanie obrotu w złożeniu dla części cylindrycznych
8. Operacja "zamrażania"
9. Lepsza kontrola nad referencjami płaszczyzn
10. Znaczna poprawa wydajności w szykach

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT