Aktualności
Używając oprogramowania SolidWorks, firma Adlens stworzyła soczewki warstwowe, pozwalające dobrać odpowiednie okulary bez pomocy optyka, optometrysty czy oftalmologa. Z pomocą wykwalifikowanej osoby (na przykład lokalnego pracownika służby zdrowia), regulowane okulary Adlens dostosowują się za pomocą przesuwanego pokrętła do korekty krótkowzroczności, dalekowzroczności i presbiopii (utraty zdolności akomodacyjnej oka). Dla osób, które nigdy nie będą mogły pójść do okulisty okulary regulowane Adlens są nową szansą na produktywne życie.


„Na świecie są setki milionów ludzi, którym para okularów wystarczy, aby byli samodzielni”, powiedział Sjoerd Hannema CEO Adlens. „W ramach programu „Vision for a Nation” pracujemy nad zwiększeniem świadomości na temat wpływu, jaki wada wzroku może mieć na edukację i jakość życia człowieka. Nasz produkt rozwiązanie jest rozwiązaniem wielu problemów ze wzrokiem z pomocą infrastruktury dostępnej w krajach rozwijających się.”

Firma Adlens skorzystała z pomocy SolidWorks, aby zaprojektować czterowarstwowe, poliwęglanowe soczewki do okularów. Dwie usztywnione soczewki otaczają szczelinę z elastyczną trzecią soczewką, zawierającą olejek. Pokrętła na oprawkach okularów pompują przezroczysty olejek do lub z soczewek, gdzie środkowa powłoka wygina się, aby zapewnić potrzebną moc optyczną. Następnie wystarczy usunąć lewarki i regulowane pokrętła, aby zablokować okulary w odpowiedniej pozycji.


Stworzenie mechanizmu wystarczająco delikatnego do drobnych regulacji, ale odpowiednio silnego, by przetrwać upał, kurz i transport na długie dystanse było wyzwaniem, powiedział projektant produktów Adlens, Alex Edginton. Oprogramowanie SolidWorks pozwoliło zespołowi inżynierów Adlens na eksperymenty w projektowaniu, które zbalansowały precyzję i wytrzymałość.

„Strukturalna integralność i wytrzymałość są dla nas istotnymi czynnikami. Ruanda, gdzie pracujemy z Ministerstwem Zdrowia nad zapewnieniem naszych produktów, posiada szeroki zakres warunków środowiska. Soczewki i mechanizmy regulujące są zaprojektowane i przetestowane, aby radzić sobie z najtrudniejszymi warunkami, jakimi są poddawane”, powiedział. „SolidWorks pozwolił nam stworzyć nowe projekty w szybki i łatwy sposób. Użyliśmy danych 3D, aby wizualizować pomysły, tworzyć szybkie prototypy i produkować skończone komponenty; SolidWorks był szczególnie pomocny w rozumieniu interakcji każdego komponentu produktu. Dokładamy znacznie więcej funkcjonalności niż zwykle do okularów z regulowanymi soczewkami, uszczelkami i mechanizmami, które składają się na kompleksowe, precyzyjne komponenty. Optymalne dopasowanie ich było niezwykle istotne.”Ruanda jest typowym krajem Afryki Subsaharyjskiej z garstką okulistów na cały kraj. Zwykle pracują oni w stolicach, najczęściej lecząc osoby dobrze sytuowane, pozostawiając biedniejszych i zamieszkujących tereny wiejskie obywateli samym sobie.

„Zwykła możliwość dopasowania człowiekowi pary okularów może doprowadzić do lepszego wykształcenia dziecka, wydłużyć lata pracy czy zwiększyć stopień wykształcenia osoby dorosłej, lub po prostu pozwoli pozostać niezależnym w podeszłym wieku” powiedział Jeff Ray, CEO SolidWorks. „Firma Adlens pokazuje, w jaki sposób innowacja techniczna może poprawić jakość życia na całym świecie, a SolidWorks jest dumny z możliwości wspierania jej wysiłków.” 

Tagi: Aldens, SolidWorks
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 1906
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT