Aktualności 

Jak zwykle podczas konferencji głos zabierają Ci najważniejsi, opowiadając o tym co było i co nas (użytkowników) czeka w przyszłości. Według informacji, w głównej sesji brało udział ponad cztery tysiące osób z całego świata.Na początku podsumował rok Bertrand Sicot wspominając o ciągle roznącym zadowoleniu klientów.

A tych klientów jest coraz więcej, w tym momemence kolejną granicę wyznacza liczba 3 mln a może i 10mln (jak żartowali), bo dwa miliony zostało już osiągnięte.

SolidWorks Corp. duży nacisk kładzie na edukację. Obecnie z oprogramowania korzysta ponad dwa i pół miliona uczniów i studentów w 25 tysiącach szkół na całym świecie.Użytkownicy doczekają się w końcu wersji eDrawings na Androida.

Premierę miała także strona http://my.solidworks.com - warto na nią zajrzeć już dziś! Wprawne oko dostrzeże tam polski akcent...

Pamiętacie jeszcze skok Felixa Baumgartnera, który wzniósł się balonem na wysokość 39 km i wykonał skok ze Stratosfery? Jak myślicie, co wspólnego z tym przedsięwzięciem miał Solidworks? Okazuje się, że bardzo dużo...

Panowie z Sage Chesire Inc. opowiadali o całym projekcie, w którym brało udziało koło 50 osób, w tym wielu naukowców. Ścisły trzon stanowiła jednak grupa około 12 osób. Oppowiadali o trudnościach i wyzwaniach, a można się domyślać, że było ich nie mało.

Jak wiadomo, skok zakończył się powodzeniem, co wielu z nas obserwowało na żywo w telewizji - można zatem powiedzieć, że miał w tym swój namacalny udział SolidWorks.

I na koniec zapowiedź nowego rozwiązania do projektowania koncepcyjnego. Aplikacja pojawi się w drugiej połowie roku, jej cena na razie nie jest znana ale wiadomo, że będzie współpracowała z SolidWorks i Catią a na jej rozwój będą mieli wpływ wszyszcy użytkownicy.

Aplikacja będzie umożliwiała szybkie (koncepcyjne) projektowanie, wychodząc od szkicu a skończywszy na analizie ruchu czy obliczeniu wytrzymałościowym. Osobiście przypomina mi to projektowanie z użyciem układu w złożeniu (na blokach) ale jest to nowy pomysł i czas pokaże co z tego wyjdzie.Tagi: SWW 2013, SolidWorks World 2013, Conceptual design,
Źródło: pswug
Liczba wyświetleń: 1293
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT