SolidWorks >> Powierzchnie >> zamiana powierzchni w bryłę
Autor Wypowiedź
2016-02-09, 19:19
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Przekopałem chyba wszystkie fora, sprawdziłem wszystkie metody i nic nie działa. Przybliżę teraz swój problem, dostałem model w igs i stp po otwarciu i sw i zapisaniu go do formatu sldprt próbuje zrobić z niego(z tego modelu) operację gniazdo i tu pojawia się problem ponieważ cały model widziany jest jako jedna powierzchnia więc zacząłem szukać w necie co mogę zrobić. Więc dodanie grubości aby stworzyć bryłę nie działa, zszycie powierzchni nie działa ponieważ widzi ją jako jedną powierzchnie. Jestem początkującym użytkownikiem sw i proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu ponieważ jest to pilna sprawa. Z góry dziękuje za ewentualną pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-09, 19:49
Pomógł 405 raz(y).
Kolego, należy naprawić geometrię i dopiero będzie możliwość utworzenia bryły.

Niestety nie wiemy co to za plik (może jakis screen?) więc ciężko coś poradzić. Ze swojej strony mogę poradzić video 11 http://solid-szkolenia.pl/?k=videotutoriale tak dla zobrazowania.

Ogólnie szukaj w necie hasła: naprawa geometrii w plikach importowanych. Mogę ewentualnie spojrzeć na plik jeżeli możesz go tutaj umieścić.
 
Engineer of old school
2016-02-09, 20:01
Pomógł 20 raz(y).
To trzeba przerwać tą ciągłość. Jeśli obiekt ma wiele ścian, to poprzez operację ściana>usuń>usuń i wypełnij
 
2016-02-09, 20:22
Pomógł 0 raz(y).
Niestety nie mogę teraz zamieścić pliku ponieważ nie mam go w domu tylko w pracy. Oczywiście że próbowałem naprawiać geometrię importu z tego co pamiętam mam 416 wadliwych ścian i po włączeniu opcji naprawy wyskakuje komunikat że nie można naprawić ścian.
Nie próbowałem opcji z usuwaniem i wypełnianiem ścian ale nie wiem czy to zda egzamin ponieważ mój model ma utworzyć gniazdo które po wykonaniu na cnc będzie dobrze pozycjonować rzeczywisty model w gnieździe.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-09, 20:30
Pomógł 405 raz(y).
To poradzę Ci takie rozwiązanie. Zapisz model w parasolidzie i zobacz czy jest mniej wadliwych ścian w diagnostyce.

Kolejna sprawa, jakie to są wady? Czy nakładające się ściany czy błędy topologiczne? Wiem, że tego program nie podpowie w 100%, niestety wymaga trochę obycią z powierzchniami. Następnie wyodrębnienie powtarzalnych fragmentów (o ile występują) i praca na jednym z nich.

A sama naprawa zależeć powinna od typu błędów, może wypełnieniem powierzchni a może powierzchnią wg granicy. Czasem trzeba podzielić ścianę i usunąć tylko fragment. Temat rzeka...
 
2016-02-09, 21:20
Pomógł 0 raz(y).
Spróbuje jutro w pracy coś podziałać mam nadzieje że sobie poradzę bo to ważna sprawa.
 
.
2016-02-10, 07:26
Pomógł 52 raz(y).
W poprzedniej firmie projektowałem formy wtryskowe. Klienci często przysyłali modele w IGS lub STEP. W większości przypadków były wadliwe (zwłaszcza te tworzone w CATII ???). Naprawa modelu zajmowała często 90% czasu całego projektu formy.
 
2016-02-10, 19:31
Pomógł 0 raz(y).
Tak samo jest w tym przypadku klient przysłał model stworzony w Catii i teraz po otwarciu igs, czy stp są wadliwe ściany i mam z tym duży problem ponieważ dopiero zaczynam przygodę z sw i konstruowaniem...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-10, 20:02
Pomógł 405 raz(y).
Najciekawsze jest to, że przecież SOLIDWORKS i Catia to ten sam dostawca Dassault... Ale zawsze tak było, a porządne translatory pomiędzy tymi programami kosztują swoje.

Z drugiej strony trzeba wiedzieć jak zapisywać z konkretnego programu celem otwarcia w innym konkretnym, jest sporo ustawień, m.in. tzw. tolerancja krzywej i inne paraemtry. Niestety Catia nie zapisuje do parasolida:(

Może ta pozycja Cię zainteresuje: http://solid-podreczniki.pl/ksiazka3/ - jest tam dział o naprawie błędów.

 
2016-02-14, 23:52
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za całą pomoc:) udało mi się w końcu przerobić powierzchnie na bryłę i już nawet wykonałem osadzenia dla jednego modelu. Podszedłem do sprawy jeszcze raz przeanalizowałem wszystko co zostało tu napisane i zabrałem się za naprawę powierzchni a tych powierzchni których nie udało się naprawić zastosowałem do nich operację usunięcia i wypełnienia co zaowocowało tym że sw zaczął widzieć model jako bryłę a potem to już poleciało z górki:) Jeszcze raz dziękuję za pomoc i może komuś w przyszłości przyda się to :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT