SolidWorks >> Powierzchnie >> Tworzenie powierzchni sklejanych na podstawie siatek mesh z zewnętrznych programów
Autor Wypowiedź
048273945876
2018-01-23, 23:38
Pomógł 0 raz(y).
Chciałbym utworzyć model powierzchni sklejanej na postawie zeskanowanej chmury punktów. Chmura pochodzi ze skanera naziemnego, posiada więc różne ubytki wynikające z przesłonięć, przenikania przez otwory itp. Użyłem do tego celu dodatku Scan to 3D, jednak siatka mesh utworzona przez ten dodatek jest fatalna. Znacznie lepszą tworzę w programach zewnętrznych (format stl lub obj). I teraz problem: O ile Scan to 3D bez problemu realizuje proces chmura->mesh->nurbs, to nie potrafię zmusić go do utworzenia powierzchni z zewnętrznego mesh-a. Po jego wgraniu, w dodatku scan-to-3D aktywny jest tylko kreator krzywej, a cała reszta wygaszona. Czy jest jakiś sposób na utworzenie powierzchni z zewnętrznych meshów?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-24, 08:09
Pomógł 405 raz(y).
Nie ma problemu z konwersją na powierzchnie plików stl, txt czy obj pochodzących z zewn. źródeł - potwierdzam, ponieważ się tym zajmuję.
Oczywiście Scanto3d nie jest jakimś potężnym narzędziem, ale jest w pakiecie i ma mimo wszystko sporo możliwości. Ale soft dostarczany np. ze skanerami będzie dawał lepsze efekty.

Co to za plik - mogę sprawdzić u siebie.
 
048273945876
2018-01-24, 19:47
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za wiadomość. W SW jestem zupełnym nowicjuszem, więc może wystarczy włączyć jakąś opcję, albo dokonać odpowiedniej konwersji importowanego mesha? Mogę go przesłać w nieco uproszczonej formie (plik stl ok. 5 MB).
Generalnie potrzebuję oprogramowania to tworzenia powierzchni nurbs na podstawie chmur punktów. Najlepszy do tego celu jest Geomagic Design X, ale cena programu jest astronomiczna, natomiast do SW mam dostęp. Soft do skanerów naziemnych, którym dysponuję (Leica Cyclone) nie umożliwia niestety modelowania.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT