SolidWorks >> Tips&Tricks >> Macro zapisywanie rysunków w dwg
Autor Wypowiedź
2010-01-21, 15:17
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie. Czy może mi ktoś pomóc napisać macro dla SW2010 które zapisywało eksportowało mi otwarty rysunek w formacie dwg do określonego w tym macro katalogu.Nie wiem jak się do tego zabrać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-01-21, 15:29
Pomógł 405 raz(y).
Po co macro, skoro zapisywanie masowe plików można zrealizować za pomocą harmonogramu zadań SW.

 
2010-01-22, 13:09
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za cynka. Harmonogram jednak mi nie odpowiada. Osobiście uważam , że chłopaki z SW trochę pokpili sprawę z nim, w firmie używamy płatnego programu PAC4SWX do drukowania i eksportowania. Jednak to nad czym teraz pracuję to meble modułowe w których wiele części się powtarza i są porozrzucane po różnych zbiorczych katalogach.PAC i harmonogram się sprawdzają jeśli rysunki są w jednym katalogu. Natomiast jeśli na jeden mebel przypada 10 części i każda jest w innym katalogu bo może być użyta w innym meblu to za dużo roboty jest z szukaniem plików w katalogach. Ja robię to teraz tak, że otwieram główne złożenie klikam część i z menu kontekstowego wybieram otwórz rysunek. Potem go drukuję i eksportuję.I tak z każdą częscią. Jest mi łatwiej to zrobić niż w harmonogramie szukać folderów a w nich plików. Dla utrudnienia pliki mają bardzo podobne nazwy. Dlatego chciałbym macro które po otwarciu rysunku wyeksportuje go w konkretne miejsce w postaci *.dwg, żebym potem mógł zbiorczo obrobić pliki na laser.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-01-23, 11:48
Pomógł 405 raz(y).
Temat w takim układzie wydaje się bardziej złożony. Przydałby się jakiś pdm do zarządzania...ja szybko poddałbym sie przy takim rozwiązaniu - oczywiście nie mam zamiarugo krytykować, każda firma ma swoje standardy, jednak co się stanie jeżeli dany pracownik odejdzie lub jeżeli ilość plików po 10-ciu latach zwiększy się 100x?

Co do makr, najlepiej w pierwszej kolejności przeszukać zasoby internetowe (w przyszłym tygodniu postaram się opublikować listę ciekawszych stron o tej tematyce).

Myślę, że możesz wykorzystać w takiej sytuacji plik przenośny, ponieważ wyszykuje on wszystkie pliki odniesione - czyli, części składowe złożenia oraz wyszukuje też rysunki.

Nie do końca rozumiem, jak miałoby działać makro?
Skoro już rys. jest otwarty to po co makro? Skoro mogę go szybko zapisać do DWG w katalogu (domyślnie, skąd pochodził rysunek). Gdzie tu automatyzacja?

Bardziej ja sobie wyobrażam, że mając złożenie wybieram opcję "eksportuj wszystkie rysunki odniesionych części tego złożenia w DWG do katalogów, w których są części".


Napisz może dokładniej jak ma działać - łatwiej będzie coś podpowiedzieć.
Tyle podpowiem, że menu plik > znajdź odniesienia można sprawdzić ścieżki do wszystkich plików składowych złożenia. Jeżeli jest zasada, że rysunki danej części są w tym samym katalogu, to nie powinno być z tym problemu.

 
2010-01-25, 15:14
Pomógł 0 raz(y).
Ok może inaczej.
Potrzebuję coś na kształt tego:
http://www.3dcontentcentral.com/macros/181/files/macro.aspx?id=179358#2
Ale zamiast pdf do dwg.

P.S. Nie wyobrażam sobie życia bez "pliku przenośnego"
 
Panienka do wszystkiego
2010-01-25, 16:34
Pomógł 66 raz(y).
Witam Panie Krzysztof,

a masz pan tutaj i popatrz pan czy dziala tak jak pan potrzebujesz.

http://w250.wrzuta.pl/plik/46c4BTEiQZC/makro

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-01-25, 17:16
Pomógł 405 raz(y).
Ja też coś znalazłem - nie jest zabezpieczone więc można go udoskonalać.
Działa pod 2009 bo sprawdzałem.

makro - zapis jako DWG
 
2010-01-26, 12:02
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki Tomek,
Działa prawie dobrze. Jednak Pawła jest lepsze. Nie dodaje niepotrzebnego ciągu znaków do nazwy pliku. Dla mnie nie potrzebnego bo dodaje nazwę arkusza a moje rysunki są jedno arkuszowe. Mam jeszcze pytanie jak zadać ścieżkę do konkretnego katalogu bo w tej chwili macro szczytuje ścieżkę pliku.

saveFileName = Left(swApp.ActiveDoc.GetPathName, Len(swApp.ActiveDoc.GetPathName) - 7) + ".dwg" 'Zapisz jako DWG
Part.SaveAs2 saveFileName, 0, True, False

Chciałbym zamienić GetPathName na konkretną ścieżkę D:Standardowe ElementyDWG temp. Brakuje mi podstaw z Basica. Dzięki za cierpliwość.

Z pomocą kupmla i Panów z SolidExperta zamieniliśmy linijkę o której pisałem na

saveFileName = "D:DWG temp" & Left(Part.GetTitle(), Len(Part.GetTitle()) - 10) & ".dwg"
Part.SaveAs2 saveFileName, 0, True, False

I wszystko działa tak jak powinno. Jeszcze raz dzięki.
 
Panienka do wszystkiego
2010-01-26, 19:35
Pomógł 66 raz(y).
Czesc, czolem Krzysiek...

no i gucio - fajno, ze sie udalo!

Pozdr. tomek
 
2011-06-06, 19:22
Pomógł 18 raz(y).
Ja zaproponuję dodatek SWupBB:

[url=http://www.sloworks.fi/shop/product.php?id_product=11]http://www.sloworks.fi/shop/product.php?id_product=11

W wersji Lite darmowy.

Instalujesz, w dodatkach zaznaczasz, aby Ci się załadował razem z SW.

Tworzysz rysunek, zapisujesz - zapisuje się jako plik SolidWorksa. Ale jak dasz Zapisz raz jeszcze to od razu zapisuje do innych formatów zdefiniowanych w opcjach dodatku (dwg, dxf, pdf) i w zdefiniowanym miejscu. I może dodawać do nazwy pliku parę ciekawych parametrów.

Szybkie łatwe i przyjemne.
 
2011-07-12, 21:15
Pomógł 2 raz(y).
Witam

W pracy mam akurat takie makro, klikam i wyskakuje od razu dwg. Nie wiem niestety czy bede mogl je udostepnic zapytam jutro tej osoby ktora je napisala.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT