SolidWorks >> Tips&Tricks >> Własny materiał
Autor Wypowiedź
SW,CATIA
2010-11-23, 12:59
Pomógł 3 raz(y).
Witam, chciałbym utworzyć nowy swój materiał i wpisać kilka właściwości mechanicznych do tego materiału, np. gęstość, moduł E, wytrzymałość na rozciąganie i inne. Problem mam następujący. Dołożyłem nową bibliotekę z materiałami , zdefiniowałem nowy materiał kopiując jakiś materiał ze standardowej biblioteki i chciałem teraz zmienić wartości. Liczbowo da się to zrobić ale np. mam w danym materiale właściwość która mi nie jest potrzebna lub po prostu nie znam jej wartości jak to wyrzucić ? Jak usunąć tę właściwość a np. wpisać inna i inną wartość? Jak zostawię np wartość 0,00 to mówi że błąd.
Na marginesie czy można skądś pobrać jeszcze więcej materiałów do SW oprócz tych standardowych?
Będę wdzięczny za pomoc. Pracuje na SW 2009 
gtokarczyk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2010-11-23, 13:27
Pomógł 405 raz(y).
Bardzo dobra baza materiałów znajduje się na stronie: http://www.matweb.com/
Co do wartości zero, ogólnie wymagana jest gęstość i to pole musi być uzupełnione.
U mnie akurat przyjmuje wartości zerowe dla innych parametrów. A jeżeli jest problem to zawsze możesz skopiować drewno i uzupełnić interesujące Cie pola.
A już tak całkiem okrężnie - materiały zapisane są w pliku edytowalnym w notatniku, ponieważ wygląda to trochę jak html można tam ręcznie wszystko uzupełnić  bez odpalania programu :)
 
Panienka do wszystkiego
2010-11-23, 17:25
Pomógł 66 raz(y).
Czesc Pawel,
 
materiały zapisane są w pliku edytowalnym w notatniku, ponieważ wygląda to trochę jak html można tam ręcznie wszystko uzupełnić  bez odpalania programu :)
 
Ty to musisz miec dobre oczy... Ja bez porzadnego edytora XML nie podchodze do tematu.
 
Pozdr. tomek
 
2017-04-12, 09:59
Pomógł 0 raz(y).
W jaki sposób uzyskać taki efekt jak w załączonym zdjęciu? Ta baza nie była robiona przeze mnie. Nową kategorię mogę dodać do głównego folderu (W tym przypadku śruby). W jaki sposób dodaje się kolejne podfoldery?



 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT