SolidWorks >> CAE - Simulation >> Potrzebna pomoc przy symulacji zespołu pomiarowego z dyszą.
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Karol Kołodziej
Witam wszystkich :)

Mam pewien problem z Flow Simulation. Mam nadzieje że pomożecie mi w tym. Muszę wykonać symulacje na zespole pomiarowym z dyszą ISA 1932 i porównać je z innym program do obliczania zwężek pomiarowych.


Dane:

- rodzaj płynu- para wodna (posiadam także właściwości tego płynu takie jak: objętość właściwa, lepkość dynamiczna, wykładnik izentropowy, entlapia właściwa)

- gęstość płynu- 19,7 [kg/m3]

- temperatura płynu- 435[(stopni)C]

- bezwzględne ciśnienie płynu- 6 [MPa]

- strumień masy- 49[t/h]



Po wprowadzeniu założeń i wykonaniu obliczeń, mam za zadanie odczytać kilka parametrów, jest to:

- ciśnienie różnicowe, jest to różnica ciśnień na króćcach pomiarowy i powinna być równa 78,4 [kPa]

- strata ciśnienia, różnica ciśnienia miedzy początkiem na końcem rurociągu i powinna być równa 39,9 [kPa]

- dodatkowo prędkość osiowa na początku rurociągu powinna wynosić około 45 [m/s]



Niestety nic nie jest tak łatwe i w mojej symulacji nie wychodzą nawet blisko te parametry, prędkość wychodzi mi ponad dźwiękowa, a o ciśnieniach nawet nie ma co mówić.

Wykonałem także próbę w której zamiast pary wodnej użyłem powietrza (gęstość przepisałem z właściwości pary wodnej). Prędkości osiowe się zgadzały ale ciśnienia nie.



Spytam wprost, czy mógłby mi ktoś wykonać tą symulacje? Bądź poradzić jak co wpisać?

Jeśli by ktoś wyraził chęć i zainteresowanie to cały model oczywiści wyśle.

Z góry bardzo dziękuje ;)
 
2014-03-04, 10:48
Pomógł 0 raz(y).
Czy symulacja musi być wykonana w SW? Jestem wstanie zrobić to w Ansys'ie. W SW zapewne też będe wstanie ale troszke dłużej potrwa i wynik może nie być dokładny
 
Użytkownik usunięty
Karol Kołodziej
Tak, gdyż trochę już ten system poznałem i mam ten program wpisany w zakresie pracy dyplomowej i z zmianą teraz może być problem.
I jeżeli będzie nie dokładne to nic nie szkodzi, wszystko będzie uwzględnione w wnioskach końcowych.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT