SolidWorks >> CAE - Simulation >> Analiza statyczna wału-wykresy belki
Autor Wypowiedź
2014-05-11, 12:11
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Moim zadaniem jest narysować typowe wykresy ścinania i momentów dla wału. Robie to traktując go jako belkę. Jednak jeśli klikne TRAKTUJ JAKO BELKE. Teraz chcialbym dodac umocowanie na koncach, lecz mam z tym problem, ponieważ, kiedy klikam w GRUPY POLACZEN i chce zeby mi obliczyl, nie znajduje mi polaczenia na koncu wału, tylko dwa w srodku. Więc moje pytanie, co zrobić i jak to ręcznie dodać, bo próbuje i nic nie wychodzi.
Pozdrawiam
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-05-11, 13:05
Pomógł 18 raz(y).
Witam,
Proszę kliknąć PPM edytuj grupę połączeń, wybrać wszytko i jeszcze raz obliczyć.
Wtedy powinieneś mieć dwa punkty na początku i na końcu, do których przyłożysz nieruchomą geometrię.
Chyba o to chodziło.
 
2014-05-11, 13:17
Pomógł 0 raz(y).
Gdy tak robię wychodzi mi coś takiego:
Nie ma nic na końcach:
 
SOLIDWORKS 2018
2014-05-11, 20:52
Pomógł 43 raz(y).
1. Wałek to jedna bryła? Przy każdym wyciągnięcie kolejnej czesci walka zaznacz scalaj wyniki. 2. Przed dolozeniem sił/momentow na końce trzeba zadać te punkty końcowe (joint group i calculate).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-11, 21:51
Pomógł 405 raz(y).
Siatka belek nie nadaje się do takich obliczeń. Koledzy, wałek to nie belka, zdaje się, że ma zmieny przekrój. Nawet wyobrażając sobie, że model będzie się składał z 5 członów konstrukcyjnych (jako pręty) no to średnio to ma sens. Pomijam stosunek długości do średnicy...
 
Engineer of old school
2014-05-12, 00:29
Pomógł 20 raz(y).
Czy jest jakiś problem, żeby policzyć to jako bryłę?

Wałek można potraktować jako belkę. W każdej książce do PKM można znaleść taki przykład.

Takie obliczenia można zrobić ręcznie bez wielkiego problemu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-12, 08:22
Pomógł 405 raz(y).
Panie Jacku, w SW też można wałek uprościć belką? A co program ciekawego pokaże w miejscu zmiany średnicy...chętnie zobaczę wykresy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT