SolidWorks >> Inne tematy >> Problem z działaniem SolidWorks
Autor Wypowiedź
Makom
2018-05-17, 14:01
Pomógł 0 raz(y).
Po reinstalacji systemu mam pewien problem z działaniem SW. Przy próbie uruchomienia nowego (rysunku, części , złożenia), nic się nie dzieje , słyszę dźwięk. Mogę otwierać gotowe elementy i rysunki, mogę zapisywać pod inną nazwą, mogę wykonywać rysunki z części i złożeń. Jeżeli była modyfikacja złożenia czy części bez zapisania zmiany nie mogę jej zamknąć (słychać dźwięk, i aby dalej pracować nad tą częścią muszę nacisnąć ESC). Wygląda na to , że nie pojawiają się pewne okienka. Po kliknięciu ikony "nowy" komputer nie reaguje bez naciśnięcia ESC.
Proszę o pomoc Andrzej
 
CSWE | EDU
2018-05-17, 15:15
Pomógł 3 raz(y).
Być może okienku wyskakuje "na drugim monitorze" (przy otwieraniu pliku nie ma problemu, bo nie mamy okna z wyborem typu dokumentu). Spróbowałbym rozwiązania:

1) Na pasku narzędzi aktywujemy okno SOLIDWORKSa
2) Wciskamy ALT+Spacja
3) Wybieramy z listy "Przenieś"
4) Przy pomocy strzałek przesuwamy okno na nasz aktywny monitor
 
Makom
2018-05-24, 13:31
Pomógł 0 raz(y).
Niestety to chyba nie jest to. Wyłączyłem drugi ekran i jest to samo. Przy próbie otwarcia nowego słychać dźwięk, nic nie można zrobić, po naciśnięcu ESC mogę działać dalej.
Andrzej
 
2018-05-24, 13:52
Pomógł 0 raz(y).
Ale okienko może być poza tymi dwoma ekranami, też tak kiedyś miałem. Rozwiązanie wyżej pomogło
 
Makom
2018-06-15, 14:44
Pomógł 0 raz(y).
Próbowałem przenosić , przenosi się bez problemu lecz to nie pomaga.
Andrzej
 
Makom
2018-06-15, 14:53
Pomógł 0 raz(y).
Wyłączyłem drugi ekran w Windows, odłączyłem go od karty, zrestartowałem komputer i nie pomogło.
Dalej nie mogę otworzyć nowego pliku a już utworzony mogę wybrać z pokazującego się okienka.
Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-06-15, 15:00
Pomógł 405 raz(y).
Nagraj to RX'em i wyślij do Twojego dystrybutora do analizy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT