SolidWorks >> Inne tematy >> Problem z CommandManager
Autor Wypowiedź
2019-03-31, 18:51
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Zaczynam dopiero nauke w SolidWorks im mam problem, a mianowicie większość funkcji na górnym pasku, czyli tym "Command Manager" jest nieaktywna po kliknięciu pokazuje się komunikat: "przeciągnij menedżera poleceń CommandManager za karty aby go oddokować". Próbowałem już wszystkiego,ale nie wiem o co chodzi, raz działa raz nie. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jak to zrobić, żeby było aktywne i można było korzystać z funkcji??? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

https://pswug.info/image/forum/forum_760_14_3033_10035.jpg
 
2019-04-01, 08:11
Pomógł 1 raz(y).
Nie wiem jak to w nowszych wersjach ( ja mam 2015SP1) ale zacznij od wyjścia ze szkicu i wtedy zobacz co pokaże.
 
.
2019-04-01, 12:42
Pomógł 52 raz(y).
Żeby było aktywne to trzeba go najpierw włączyć w Menu>Dostosuj. Potem można go ściągnąć z górnego menu na okno graficzne przez przeciągnięcie. Aby przywrócić do górnego menu należy 2x kliknąć na górnej "beleczce" okienka menadżera poleceń.
 
2019-04-01, 13:41
Pomógł 1 raz(y).
Źle odczytałem i pomyliłem dwa pojęcia i faktycznie:

po 1 jeżeli chcesz umieścić cały górny pasek w inne pozycji (np po lewej stronie ekranu czy u dołu) to robisz tak jak Włodzimiesz Śmieszek pisał.

po 2 jeżeli chcesz użyć funki w tym wypadku zaokrąglania to po pierwsze musisz utworzyć jakąś bryłę a potem możesz używać innych opcji np zaokrąglenie czy fazowanie wtedy będą aktywne.




 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT