SolidWorks >> Makra >> Problem z makrem dt. właściwości pliku
Autor Wypowiedź
Konstruktor
2013-06-26, 11:17
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

przesiadłem się ostatnio na nowy komputer, pokopiowałem wszystkie niezbędne pliki i mam problem z działaniem makra, które podciąga z nazwy pliku i jego ścieżki dostepu dane do właściwości pliku części lub złożenia (nazwa, numer elmentu, temat itp.) Makro działa dobrze poza jedną rzeczą - źle uzupełnia nazwę pliku, tzn. albo zostawia puste pole we właściwościach albo uzupełnie niepełną nazwą (np. przegub kard ). Reszta właściwości (nr elementu, nazwa katalogu, temat itd. jest ok)

Niestety nie jest to błąd w kodzie makra, gdyż dokładnie takie samo działa mi bez zarzutu na starym komputerze. Wszystkie pliki mają taką samą ścieżkę dostępu jak na starym komputerze. Gdzie może być problem?



Pozdrawiam,

Dawid
 
.
2013-06-26, 11:29
Pomógł 52 raz(y).
To wygląda na jakiś limit ilości znaków, który jest ustawiny na nowym komputerze na mniejszą wartość niż na starym.
Czy na obu komputerach jest ten sam system operacyjny?
Czy SolidWorks ma takie same ustawienia na obu komputerach ?
Windows ma ograniczenie długości nazwy ścieżki i tu może być problem
 
Konstruktor
2013-06-26, 12:05
Pomógł 0 raz(y).
Solid ten sam, ustawienia również. Różne systemy - stary XP nowy 7.

Limit znaków? Nazwy mam ktrótkie, ścieżki dostepu też nie są przesadzone. Wcześniej nie było z tym problemu.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2013-06-26, 14:42
Pomógł 12 raz(y).
Podeślij kod - poprawimy
 
.
2013-06-26, 15:12
Pomógł 52 raz(y).
    M. Dawid
    Solid ten sam, ustawienia również. Różne systemy - stary XP nowy 7.
   
    Limit znaków? Nazwy mam ktrótkie, ścieżki dostepu też nie są przesadzone. Wcześniej nie było
    z tym problemu.

No to widzę, że problem wynika z różnych systemów.
Spróbuj zrobić tak:
Jeśli to jest VBA to wyeksportuj to makro na .BAS a następnie zaimportuj go spowrotem i zapisz w formacie SWP (na nowym komputerze).
Ja tak robiłem z wieloma makrami i pomagało , nawet importowałem z SW2013 do SW 2010 .
Jeśli to jest VBA.NET to trzeba przekompilować jeszcze raz program na DLL. (jeśli masz źródło).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT