SolidWorks >> Makra >> WIELKI problem z makrami
Autor Wypowiedź
.
2014-10-29, 08:04
Pomógł 52 raz(y).
Witam wszystkich serdecznie,
Zaczęło się od tego, że dostałem nowy komputer, super wypas, (DELL PRECISION CORE I7, Nvidia Quadro 3100 M, 16 GB RAM) z Win x64. Poprzedni miałem DELL VOSTRO I3, 4GB RAM Win 32 bit. SW 2010 został przeniesiony na nowy (mamy obiecaną nowszą wersję)
Wszystkie makra pisałem na starym kompie. Teraz po przeprowadce . . . tragedia :(
Jeśli chodzi o Solida to jest prawie dobrze. Pracuje zdecydowanie szybciej, ale makra to przepaść.
Narazie testowałem makra VBA.
Na prostych makrach różnica jest praktycznie niewielka, ale np. makro, które wykonuje spis części złożenia i eksportuje go do Excela daje tekie oto wyniki (na tym samym, dość sporym złożeniu):
stary komp 15 sek nowy komp 145 sek
Makro do wydruków seryjnych rysunków ze złożenia (do momentu pojawienia się okna z listą rysunków):
stary komp. 3 sek. nowy komp zresetowałem Solida po ok. 10 min bo nie dał rady.
Dodatkowo niektóre makra wogóle się nie wykonują i pojawia się błąd "Automation error", czyli błąd wenętrzny interpretera VBA .
Narazie pomijam takie "drobne" rzeczy jak inne skalowanie kontrolek powodujące, że to co się mieściło w polu tekstowym na starym kompie w nowym się nie mieści itd.
Czy ktoś wie co z tym zrobić ? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

PS.
To jest totalna porażka. VBA w takiej konfiguracji zachowuje się irracjonalnie. Nic nie działa tak jak na starym komputerze :(
Mam włączoną obsługę błędów a on zamiast pokazać informację to mignie okienkiem, a następnie wylatuje i pojawia się to pocieszne okno z tekstem "Wystąpił błąd i oprogramowanie SolidWorks musi zostać"
 
.
2014-10-30, 13:11
Pomógł 52 raz(y).
Zacząłem drążyć temat w internecie i jak narazie dowiedziałem się że w wersji SW od 2013 jest zainstalowane VBA 7, które obsługuje x64 . W VBA 6 jest ponoć narzędzie, które pozwala na pracę w x64 ale nie jest ono doskonałe i 'nieco' spowalnia pracę (ładne nieco, u mnie 10razy).
Doczytałem się też, że VBA 7 pozbawione jest upierdliwej wady polegającej na uruchamianiu makr pod oknem SolidWorksa.

I teraz pytanie, czy da się zainstalować VBA 7 pod SW 2010 x64
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT