SolidWorks >> Makra >> Darmowe makra
Autor Wypowiedź
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-04-12, 08:43
Pomógł 12 raz(y).
Witam,

MacroSolid to dodatek, w którym postanowiłem zamieścić kilka makr, które to większość jest za darmo. Nie chcę spawować działu newsów, dlatego postanowiłem rozpocząć ten wątek. Tutaj informował będę Was o dodanych, nowych makrach, zmianach itp. A Wy możecie pisać wasze propozycje automatyzujące SolidWorksa. Jeżeli okażę się, że nie wymagają większej pracy to takie makro zostanie również dopisane do kolejnej wersji.

I na początek. Do MacroSolid dodałem jedno makro, o którym już dawno zapomniałem. Nazwałem je Paint - takie proste makro, które liczy koszt i zużycie farby. Zaznaczasz na modelu powierzchnie lub cały komponent w drzewie SW a następnie uruchamiasz makro. Uzupełniasz co trzeba i dostajesz wynik.

Na marginesie: jak napisać takie makro? Zapraszam do obejrzenia dwóch filmików.

Część IV
Część V

Jest to kontynuacja tutoriala zamieszczonego w dziale tutorial PSWUGa:

Aby pobrać programik należy jedynie uzupełnić formularz: TUTAJ

pozdrawiam
MK
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-05-11, 08:32
Pomógł 12 raz(y).
Makro, które nazwałem Poin Cloud - chmura punktów. Wystarczy wybrać Excela z chmurą punktów i jednostki. Makro w wersji pierwszej umożliwia tworzenie punktów w Szkicu 3D oraz stworzenie jednej krzywej.

http://www.adksolid.com/index.php?option=com_content&view=article&id=131&Itemid=189&lang=pl

PS. Nie każdy ma SolidWorks Premium.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-05-15, 14:25
Pomógł 12 raz(y).
Makro Word Report - jedno kliknięcie i mamy dokument Worda z informacjami zawartymi we właściwościach specyficznych dla konfiguracji. Makro działa na złożeniach, generuje tyle stron ile jest takich samych części w złożeniu. Dodatkowo: obrazek, liczba części w złożeniu, ścieżka na dysku oraz nazwa konfiguracji. Szczegóły na stronie + filik prezentujący działanie.

Kliknij tutaj

Pozdrawiam
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-06-08, 14:29
Pomógł 12 raz(y).
Makro CustomTable - makro do generowania tabelki ogólnej rysunku części i złożenia. Makro umożliwia:

+przypisanie kolumnom A, B, C, D, E, G, H dowolnych właściwości dostosowanych komponentu,
+przypisanie kolumnie F trzech właściwości dostosowanych komponentu,
+zdefiniowanie szerokości oraz wielkości czcionki każdej kolumnie,
+dodanie dodatkowego wiersza (trzech wierszy nad wierszem z nazwami kolumn) przeznaczonego dla złożenia głównego.



Szczegóły i film na stronie - tutaj

PS. Akurat to makro niestety nie jest za darmo.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-07-19, 17:11
Pomógł 12 raz(y).
Uaktualnienie makra DXF.
W wersji 1.2 makro umożliwia:

+generowanie plików dxf dla wszystkich części z blachy (z operacji Flat-Pattern) złożenia znajdującego się w określonej ścieżce procesu makra.

+edytowanie nazwy plików DXF. Nazwa może składać się do czterech członów, między którymi możliwe jest definiowanie separatora np. " ", "_", "mm", "szt" itd. W wersji 1.2 makra dostępne są cztery funkcje przypisujące składową nazwy: Part Name (Nazwa pliku), Material (Materiał), Thickness (Grubość), Qty. (Liczba części w złożeniu).

+użycie w nazwie pliku DXF innej nazwy dla materiału niż zdefiniowany w modelu. Makro szuka zdefiniowane słowa kluczowe w przypisanym do modelu materiale i używa w odpowiednim miejscu nazwy pliku DXF zamiennika.

+automatyczne pominięcie otworów nieprzelotowych oraz zamianę wszystkich otworów z pogłębieniem na otwory zwykłe przelotowe. Zmiany niezbędne do poprawnego wygenerowania plików DXF nie zostają zapisane. Istnieje również możliwość zapisania na dysku kopii modelu z wprowadzonymi przez makro zmianami.

+zapisanie generowanych plików DXF w różnych lokalizacjach na dysku, tworzenie podkatalogów dla tych lokalizacji oraz sortowanie plików na podkatalogi Materiał+Grubość.

+zapisanie ustawień domyślnych okna makra

+generowanie pliku *.txt (tzw. log) z najistotniejszymi informacjami zachodzącymi podczas działania makra.






więcej?:

http://www.adksolid.com/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=148&lang=pl

pozdrawiam

MK
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-07-20, 14:41
Pomógł 12 raz(y).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT