SolidWorks >> Modelowanie części >> Problem z wyzanczeniem środka łuku.
Autor Wypowiedź
2013-04-03, 15:58
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam problem w modelu importowanym do pliku x_t w uzyskaniu pierwotnej lini promienia na łuku. Czy jest możliwość z pliku importowanego uzyskać w jakiś prosty sposób linię pierwotną na której poźniej jest ustawiony promień?. Problem przedstawie na szkicu poniżej.

Proszę o szybką odpowiedź.

 
Panienka do wszystkiego
2013-04-03, 16:10
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

wygeneruj w MODELU odpowiednia plaszczyzne i zrob potrzebny Ci szkic (przejecie krawedzi + styczne w punktach. W rysunku wlacz widocznosc szkicow.

Pozdr. tomek
 
2013-04-03, 16:18
Pomógł 0 raz(y).
Problem polega na tym ze luk jest zrobiony a ja potrzebuje uzyskac tą linie która ma wykreślić środek łuku w zależności od odległości przekroku powiedzmy że musiałbym zrobić przekroj co 1 stopień tak na 360 stopni aby uzyskać z każego przekroju punkt, pozniej łącze i miałbym faktyczny szkic środka łuku.Łuk na obwodzie się zmienia jest to wzór prostokąta zaokrąglonego na rogach oraz ściaśnego po środku. Proszę wziąść pod uwagę ze mam model sztywny importowany bez możliwości ingerowania w niego. Ja potrzebuję uzyskać z początku łuku oraz zakończenia łuku ta linię. Tu nie chodzi o nakreślenie obojętnego jakiego szkicu. Tylko takiego który w każdym z punktu obrotu wykreśli mi w zależności od nachylenia pionewej sciany i poziomej sciany punktu A.
Mam nadzieje ze jakoś to w miarę jaśniej wyjasniłem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-03, 17:24
Pomógł 405 raz(y).
A możesz wrzucić tutaj plik? Albo chociaż obrazek?

W pliku importu również można odbudować ściany źródłowe usuwając te zaokrąglone za pomocą usuń ścianę. Można też wydłużyć powierzchnie i znaleźć krzywą przeciącia.
 
2013-04-03, 18:00
Pomógł 0 raz(y).
W jaki sposób można to zrobić? Udalo mi się zaznaczyc zaokrąglenia za pomocą usuń ścianę ale nadal na modeli widnieją zaokrąglenia. W jaki sposób mogę wydłużyć powierzchnie i znaleść krzywe przecięcia?.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-03, 18:06
Pomógł 405 raz(y).
A jak mam odpowiedzieć nie widząc pliku?

Nie da się usunąć ścian jeżeli granica jest zaokrąglona, może trzeba po kawałku a może trzeba popracować na powierzchniach...
 
2013-04-03, 18:31
Pomógł 0 raz(y).
Mogę wrzucić jedynie zdjęcie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-03, 18:38
Pomógł 405 raz(y).
Na początek próbowałbym usunać ściany tworzące promienie, z opcją usuń i załataj.

Może się zdarzyć, że będzie błąd, więc wówczas można wybrać po prostu usuń i powstanie powierzchnia z otworem. Te krawędzie należy wydłużyć poleceniem wydłuż krawędzie (na karcie powierzchni)i następnie poleceniem krzywa przecięcia można znaleźć linię promienia. Można też przycinać te powierzchnie ale nie wiem czy to nie będzie zbyt skomplikowane.

A, jeszcze jedno, jak promień wewnętrzny po usunięciu utworzy ostrą krawędź która znajdzie się poza modelem to będzie błąd, trzeba by wcześniej usunąć ściany od zewnątrz.
 
2013-04-03, 19:30
Pomógł 0 raz(y).
Przy wydlluzaniu krawędzi występuje błąd "Nie można wydlużyć powierzchni z powodu warunków geometri". Na poczatku zrobiłem tak jak Pan napisał usunąć ściany tworzące opcją usun i załataj równiez wystapił bład. Poprostu dałem na usunięcie scian. Następnie opcja wydłuż krawędzie zaznaczyłem krawędzie sciany tworzące promieniowe i wystąpił powyższy bład. Co zrobic?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT