SolidWorks >> Modelowanie części >> Podkładka - Toolbox
Autor Wypowiedź
2014-11-14, 08:26
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam potrzebę wykorzystania sporej liczby podkładek z Toolboxa, m.in. wykorzystuje podkładkę sprężystą falistą która jest opisana przez norme DIN 137 - dlaczego w SW jest ona "uproszczona" czyli wygląda tak jak podkładka prosta? szukałem czegoś na wzór opcji wyświetlania gwintu (uproszczony itd.) przy dodawaniu śruby ale nie znalazłem. Z racji tego że podkładka jest falista to jej grubośc nie stanowi wysokości a w przypadku uproszczenia w SW tak niestety jest...

Np.
dla M5 - grubośc 0,5 a wysokośc 0,9

http://www.hexagon.biz.pl/oferta/137a-pn82037-podkladka-podatna-falista-p-5.html?cPath=11

Da się jakoś to zmienić? i dlaczego tak to zostało zrobione w SW?
 
2014-11-14, 08:47
Pomógł 18 raz(y).
Zapewne dlatego, że podkładkę dajesz pod śrubę i po skręceniu podkładka robi się płaska?



Dziwnie wyglądałaby na rysunku wygięta podkładka między nakrętką/śrubą a detalem.



Ale mogę się mylić ;-)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-14, 08:59
Pomógł 405 raz(y).
Rodzi się pytanie, czego oczekujesz? Jeżeli nie ma podkładki (tak jak wielu elementów, które mogłyby być w Toolobxie) to pozostaje opcja zwrócenia się do producenta lub dytrybutora, żeby coś podziałał.

Tadeusz poniekąd ma rację ale z drugiej strony biorąc pod uwagę np. sprężyny, to modele nie uwzględnieją pozycji odkształconej tylko pierwotną.

Reasumując, zależy na czym Ci zależy. Na opisie, na wyglądzie, na uzupełnieniu bazy Toolobox (na to nie liczyłbym)???

Sprawdź to - może tam będzie: http://www.izisoft.pl/izinorm-dla-solidworks.aspx
 
2014-11-14, 09:25
Pomógł 0 raz(y).
Tadeuszu, poniekąd masz rację, tylko jest mały szkopuł, mianowicie szukając podkładki byłem przekonany że znajdę ją nieodkształconą - uzasadnił to świetnie Paweł tym że modele wystepują w pozycjach pierwotnych.

Wszystko byłyby pieknie gdyby nie to że ja podkładkę sprężystą wykorzystuje nie pod śrubę a pod nita - ma ona pełnić funkcję sprężyny, w pozycji biernej/spoczynkowej będzie ona nieściśnięta.

Pawle, na czym mi zależy? przede wszystkim na wyjaśnieniu dlaczego w tym przypadku jest tak a nie inaczej (możliwe że ktoś obmyslił to w ten sposób co Tadeusz), na zmiany w uzupełnieniu Toolboxa nie liczyłem. Jesli chodzi o dodatek który podesłałeś to słyszałem o nim i z tego co pamiętam jest on płatny, innymi słowy nie ma możliwości pobrania bezpośrednio części ze strony, mylę się?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-14, 09:36
Pomógł 405 raz(y).
Ja niestety nie znam odpowiedzi. Ingerencja w Toolbox jest możliwa ale nie jest to proste i w razie czego SW na pewno nie udzieli pomocy (jeżeli coś pozmieniamy).

Izinorm nie wiem czy zawiera takie podkładki - ale można poprosić o demo lub dowiedzieć się. Jestem przekonany (znam autora i wykonawcę tego programu), że jeżeli zaistnieje potrzeba i będzie ktoś zainteresowany to taki element jak podkładka sprężynowa znajdzie się w bazie.

Czasem lepiej zapłacić kwotę x i mieć gotowe rozwiązanie problemu.
 
.
2014-11-14, 09:45
Pomógł 52 raz(y).
Ja już się przekonałem i pogodziłem z faktem, że w Toolboxie nie ma wszystkiego. Więc jak tam lub w innych źródłach nie znajdę gotowca to nie robię afery tylko biorę się do roboty i robię sobie swój model :D.
Czasami szkoda czasu na szukanie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-11-14, 09:46
Pomógł 405 raz(y).
Tutaj macie jeszcze: http://www.tracepartsonline.net/%28S%28bzrqqjk0y55jhberilhuxewb%29%29/partdetails.aspx?Class=DIN&ClsID=/S_DIN/C21/C21.060/C21.060.030/&PartID=10-18072008-062026

Na marginesie, zrobienie części w konfiguracjach i dodanie configuration publishera naprawde działa dobrze - jedyny minus, że nie jest w jednej bazie Toolbox..
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT