SolidWorks >> Modelowanie części >> zaokrąglenie
Autor Wypowiedź
2015-09-16, 14:21
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Zabawę z SW zacząłem kilka tygodni temu (pierwszy kontakt z tego typu programem) i od początku nie mogę rozwiązać jednego problemu. Czasami gdy próbuję dodać zaokrąglenie robi się ono w "drugą stronę", tak jak na zdjęciu. Szukałem chyba wszędzie, wciskałem wszystko co się da i cały czas nie wiem, jak to odwrócić. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
 
2015-09-16, 14:35
Pomógł 1 raz(y).
Witam:):),

robi ci się tak , dlatego że są to dwa pojedyńcze elementy ( wyciągnięcia) , przy wykonywaniu wyciągnięcia tego elementu gdzie chcesz zaokrąglenie zaznacz opcję "scalaj wyniki" i powinno się dać zrobić takie zaokrąglenie jak na rys zaznaczyłeś.




 
2015-09-16, 14:49
Pomógł 0 raz(y).
Niestety, nie działa. Po zaznaczeniu/odznaczeniu cały czas jest tak samo. Dodatkowo miałem taki sam problem przy innej części, która jest jednym elementem. tutaj również chciałbym odwrócić to zaokrąglenie.
 
2015-09-16, 14:50
Pomógł 18 raz(y).
Ewentualnie Wstaw-->połącz.
I dopiero promień.

Jak Ci "scal wyniki" nie działa, to znaczy, że między nimi jest szczelina, to nie wiem, co chcesz zaokrąglać...



Wrzuć model, będzie najprościej zobaczyć co jest nie tak.




W tym drugim przypadku jak chcesz zrobić probień w drugą stronę?

Wyobraź sobie taką sytuację w realu. Masz ten detal, dajesz człowiekowi pilnik i mówisz "zrób mi promień". To zrobi tak jak pokazałeś. A jak mu powiesz "ale w drugą stronę", to się w czoło popuka.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT