SolidWorks >> Modelowanie części >> Relacje model 3D szkic 2D
Autor Wypowiedź
2015-10-19, 21:39
Pomógł 0 raz(y).
mam zapisany model 3D i szkic 2d jako kopię innej bryły, w jaki sposób nadać nowe relację już pod nową nazą części, tak aby przy otworzonym modelu i po kliknięciu utwórz rysunek z części otwierał się odpowiedni model 2d
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-10-20, 09:23
Pomógł 405 raz(y).
Model 3D i szkic oddzielnie? Relacje do czego? Jak szkic może być kopią bryły? Opisz problem bardziej precyzyjnie, ewentualnie dodaj jakiś obrazek.
 
Engineer of old school
2015-10-20, 11:37
Pomógł 20 raz(y).
Można zrobić złożenie. Jedna część model 3d, druga cżęść zawierająca jedynie szkic. Ale nie widzę sensu takiego postępowania
 
2015-10-20, 16:59
Pomógł 0 raz(y).
Mam wykonany model 3d i rysunek 2d, z racji że muszę wykonać podobną część model 3d jak i szkic 2d zapisałem jako kopie pod nową nazwą. Teraaz chcę aby po modernizacji modelu 3d były autopmatycznie wprowadzane zmainy w 2d
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-10-20, 17:47
Pomógł 405 raz(y).
Podczas otwierania trzeba wybrać Odniesienia i wskazać nowy plik 2x klikając.
 
2015-10-20, 19:47
Pomógł 36 raz(y).
    Jakubiak Paweł
    Mam wykonany model 3d i rysunek 2d, z racji że muszę wykonać podobną część model 3d jak i
    szkic 2d zapisałem jako kopie pod nową nazwą. Teraaz chcę aby po modernizacji modelu 3d były
    autopmatycznie wprowadzane zmainy w 2d

Witam.

Musisz wiedzieć, że nadrzędnym plikiem będzie dokumentacja 2D, a więc otwierając dokumentację 2D (kopię) SW zapyta Cię o podanie odniesienia tej części, więc wskażesz model 3D (kopia). Zapisz i modyfikuj model, a już będziesz miał na stałe odniesienie, także w drugą stronę. Wskazane jest, aby nazwa plików kopi była inna,

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT