SolidWorks >> Modelowanie części >> Właściwość użytkownika - część kupna
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2018-01-01, 19:08
Pomógł 0 raz(y).
Problem polega na tym, że w szablonie części mam właściwość "Kaufteil" (Część kupna), która powinna mieć wartość "Ja/Nein" (Tak/Nie).
Po wybraniu wartości "Ja", zapisaniu pliku i ponownym otworzeniu wartość ciągle wraca do wartości "Nein". Dlaczego ?
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_2759_9480.png

W jakimś innym pliku, w którym zakładam właściwość "Kaufteil" również wybieram opcję "Ja/Nein" ale gdy wybieram wartości to do wyboru mam "Yes" i "No".
W tym pliku jeśli wybiorę "Yes" zapiszę plik i ponownie otorzę wartość "Yes" jest ustawiona prawidłowo.
http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_2759_9482.png

Co zrobić, aby w moim szablonie można było wybierać poprawnie tą właściwość?
SW2018
 
.
2018-01-02, 08:25
Pomógł 52 raz(y).
Z tego co wiem to wartość właściwości typu logicznego jest zawsze Yes lub No niezależnie od wersji językowej.
 
SW 2018 SP5
2018-01-02, 13:47
Pomógł 0 raz(y).
No właśnie.
U mnie w jednym pliku do wyboru mam "Ja/Nein" - i tu wybór właściwości nie działa dobrze.
W drugim mam do wybory "Yes/No" i tu jest OK.

Gdzie mogę zmienić te wartości logiczne dla pierwszego pliku?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-02, 14:44
Pomógł 405 raz(y).
Może być jeszcze tak, że te właściwości wcale nie są zmieniane z poziomu menu plik tylko po prawej w oknie utworzonym za pomocą generatora karty właściwości.
Tak czy inaczej nie powinno się to zmieniać po zapisie.

Proponuję usunąć tę właściwość zapisać plik szablonu i ponownie ją dodać.
 
SW 2018 SP5
2018-01-02, 21:14
Pomógł 0 raz(y).
No, niestety.
Usunięcie z szablonu właściwości, ponowne go zapisanie ( bez tej własciwości), następnie wprowadzenie jej ponownie i zapisanie ze statusem "Ja" nic nie zmienia.
Po otwarciu pliku nowej części właściwość jest ustawiona na "Nein".

Tworząc ją natomiast za pomocą kreatora, właściwość ma wartość "Ja" ale jako tekst, a nie jako pole wyboru "Ja/Nein".


 
.
2018-01-03, 07:28
Pomógł 52 raz(y).
    Śmieszek Włodzimierz
    Z tego co wiem to wartość właściwości typu logicznego jest zawsze Yes lub No niezależnie od
    wersji językowej.

To się potwierdza bo mam w opisie właściwości napisane Tak i Nie ale wartości do wyboru są Yes i No
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-03, 08:47
Pomógł 405 raz(y).
W takim razie:
1. Sprawdź zachowanie na innym komputerze (najlepiej poza firmą).
2. Jeżeli to samo, a pewnie tak będzie zgłoś to na wsparcie SW.
3. Lub zastosuj zaproponowane przeze mnie rozwiązanie, chyba z punktu widzenia końcowego nie ma znaczenia, czy jest to wartość tekstowa czy nie, ponieważ interesuje nas ostatnia kolumna a nie druga.
 
SW 2018 SP5
2018-01-05, 10:06
Pomógł 0 raz(y).
Zauważyłem jeszcze ciekawą rzecz.
Mianowicie, jeżeli szablon części ma już wprowadzoną właściwość "Kaufteil" z możliwością wyboru "Yes/No":



to po utworzeniu częśi z tego szablonu właściwość "Kaufteil" ma już do wyboru "Ja/Nein" i właściwość po zapisaniu części zawsze pozostaje jako "Nein":



W załączniku sam szablon:

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_3_2759_9506.zip

Mogę oczywiście otworzyć szablon części, zapisać go jako część i wtedy właściwość "Kaufteil" zachowuje się jak trzeba tzn. do wyboru mam "Yes/No" i wybór jest zapamiętywany prawidłowo.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-05, 11:01
Pomógł 405 raz(y).
W takim układzie winna będzie najprawdopodobniej wersje językowa. Trzeba by przełączyć na niemiecki i wówczas to sprawdzić.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT