SolidWorks >> Modelowanie części >> Właściwość specyficzna dla konfiguracji
Autor Wypowiedź
2018-02-25, 17:38
Pomógł 2 raz(y).
Witam,

W utworzonym szablonie części mam ustawione tworzenie właściwości "Weight" jako specyficzna dla konfiguracji.

Mam problem ponieważ przy stworzeniu nowej konfiguracji przez opcję "Dodaj konfigurację" działa to OK tzn. każda konfiguracja ma swoją masę, która pojawia się w tabelce rysunkowej.
Natomiast gdy nową konfigurację stworzę przy pomocy kopiuj-wklej to nowa konfiguracja nie ma żadnych właściwości specyficznych dla konfiguracji.

Czy można to jakoś obejść, żeby nie dodawać ich ręcznie czy to jakiś błąd u mnie?
 
2018-02-28, 21:22
Pomógł 3 raz(y).
Michał, na jakiej wersji SW pracujesz?
 
2018-02-28, 21:40
Pomógł 2 raz(y).
Jeszcze na 2017.
 
2018-03-01, 19:21
Pomógł 3 raz(y).
Niestety, znalazłeś buga :(, do znalezienia pod numerem SPR 967508
W SW 2018 też występuje.


 
2018-03-01, 22:08
Pomógł 2 raz(y).
Ok dzięki za informację. Na szczęście przy tworzeniu nowych modeli nie jest to strasznie uciążliwe.
A to jeszcze zapytam jak już jestśmy w temacie.
Przy tworzeniu rysunku części, który ma kilka konfiguracji, i wstawieniu każdej konfiguracji na osobny arkusz chcąc by w tabelce pojawiła się masa danej konfiguracji muszę pamiętać i odznaczać na każdym nowym arkuszu opcję "Taki sam jak arkusz oznaczony we właściwościach"

Czy da się jakoś ustawić, by domyślnie zawsze właściwości odnosiły się do domyślnego modelu arkusza a nie całego rysunku?
 
2018-03-01, 23:29
Pomógł 3 raz(y).
Hej,

wystarczy, że zmodyfikujesz swój szablon rysunku i odznaczysz tę opcję:


 
2018-03-02, 12:26
Pomógł 2 raz(y).
Dzięki wielkie za pomoc!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT