SolidWorks >> Modelowanie części >> bryła i jej zamodelowanie
Autor Wypowiedź
2019-01-10, 11:58
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam problem z zamodelowaniem pewnej bryły walcze już jakiś czas może wy mi pomożecie.

Jak w załaczniku modeluje bryłę wyciągnięcie po profilach poźniej normalne wyciągnięcie i wychdzi mi tak jak załączonym pliku. Chciałbym aby powiechcinia 1 zaczynała się w miejscu końca promienia a jak widać promień wychodzi poza powierzcnie 1.

Na rys. przedstawione jest dokładnie co chce uzyskać.

Moze macie jakieś propozycje.

Link do rysunków

https://szybkiplik.pl/download/b999894e99dcdf3b84c8fda2a0786711.html
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-10, 12:40
Pomógł 405 raz(y).
Łagodne przejście można uzyskać za pomocą zaokrąglenia, ale nie będzie idealnie. Wydaje mi się, że możesz próbować zaokrągleniem ściany z linią graniczą (trzeba ją stworzyć).

Nie mniej najlepszy efekt daje modelowania powierzchniowe, wówczas praktycznie nie ma ograniczeń. I taką metodą sugeruję.
Wycinamy fragment na łączeniu, usuwamy ściany by powstała powierzchnia, wypełniamy. To w skrócie.
 
2019-01-11, 08:24
Pomógł 0 raz(y).
Dzieki za szybki odzew powalcze w tym kierunku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-11, 09:53
Pomógł 405 raz(y).
Ale tak jeszcze patrząc na to, przecież tam jest ostra krawędź, może po prostu ma być ją widać tylko ma mieć określony kształt?

Dla mnie gładkie oznacza stycznie na granicy. Ale wszystko zależy od oczekiwań. Krawędź wynika z przenikania dwóch brył, ale wycinając fragment zgodnie z poprzednim wpisem można ją uformować dowolnie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT