SolidWorks >> Modelowanie części >> Hole Wizard
Autor Wypowiedź
2020-12-13, 15:02
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry

Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym zgłębić tajemnicę funkcji hole wizard. Czy wie ktoś, gdzie mogę szukać jakiegoś manuala, w którym zawarta będzie dokładna charakterystyka poszczególnych funkcji narzędzia? Szczególnie chciałbym się dowiedzieć co oznaczają poszczególne typy otworów jak tapped hole, tap drills, dowel holes etc. Jak się one mają do śrub z tool boxa? Czy są one już opatrzone gwintem?

Będę wdzięczny za pomoc
 
2020-12-13, 19:02
Pomógł 18 raz(y).
Te, które są gwintowane dostają oznaczenie symboliczne gwintu (czyli w modelu jest gładko, nie ma zamodelowanych zwojów).

Opis masz w helpie:
http://help.solidworks.com/2018/polish/SolidWorks/sldworks/HIDD_DVE_HW_HOLE_SPEC.htm


Najprościej jednak chyba się nauczyć poszczególnych rodzajów po kolei je sprawdzając.
 
2020-12-14, 20:52
Pomógł 0 raz(y).
Czyli opcje Pogłębienie walcowe/stożkowe to same otwory bez możliwości dodania gwintu? Jeżeli potrzebuję gwint to muszę użyć opcji Gwintownik prosty ? Z czego pierwsze dwie opcje (zał) tworzą mi otwór "już po gwintowaniu" ?

Do tego śruby jakich używam z toolbox'a są już opatrzone gwintem, który mogę włączyć w opcjach śruby na drzewku ?
 
2020-12-15, 17:52
Pomógł 36 raz(y).
    Sliwinski Tadeusz
    Te, które są gwintowane dostają oznaczenie symboliczne gwintu (czyli w modelu jest gładko, nie
    ma zamodelowanych zwojów).
   
    Opis masz w helpie:
    http://help.solidworks.com/2018/polish/SolidWorks/sldworks/HIDD_DVE_HW_HOLE_SPEC.htm
   
   
    Najprościej jednak chyba się nauczyć poszczególnych rodzajów po kolei je sprawdzając.

Witam,
W kreatorze otworów (tam gdzie jest dopisek gwintownik inaczej gwint) otwór będzie pod wiertło, jakie potrzebne jest pod dany rodzaj gwintu. Oczywiście, zarys gwintu będziesz miał (animacja), ale trzeba w opcjach to włączyć. Gwint nie jest fizycznie wycinany, bo to dużo zasobu programy pożera. Pogłębienia stosuje się do śrub imbusowych lub stożkowych (przeważnie w matrycach czy też w stemplach) i nie tylko. Wykonując wszystkie typy otworów (gwintowanych i nie tylko) w dokumentacji 2D wstawiasz tabelkę z współrzędnymi (oczywiście "0" (zero) trzeba wprowadzić) od np środka lub któregoś boku dla X i Y na przykład dla frezera, np:



Pozdrawiam.
 
2020-12-18, 18:54
Pomógł 0 raz(y).
Bardzo dziękuję wszystko jest już dla mnie jasne. Tak wiem, gdzie włączyć animację. A proszę mi powiedzieć w jaki sposób mogę wykonać taką tabelę (czy sam ustawiam "zero" czy jest to początek układu współrzędnych z projektu w SW)?


Pozdrawiam
 
2020-12-19, 18:02
Pomógł 36 raz(y).
Witam,

Jeśli otwory, gwinty itd. robisz kreatorem, to tabelkę (w dokumentacji 2D)wstawiasz, która jest już wypełniona przez SW.

O punkcie zerowym decydujesz Ty, w którym miejscu ma być.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT