SolidWorks >> Rysunki >> lista materiałowa z wymiarami gabarytowymi
Autor Wypowiedź
2013-07-15, 10:47
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Chcialbym sie poradzic bardziej doswiadczonych uzytkownikow SolidWorks czy jest mozliwa do wykonania lista materialowa ktora bedzie zawierala wymiary gabarytowe komponentow? Zaprojektowalem sobie kuchnie i teraz chcialbym w kilku kliknieciach dostac wykaz plyt uzytych do jej zaprojektowania zeby zlecic wyciecie formatek. Interesuje mnie wysokosc, szerokosc i ilosc szt (z tym ostatnim to najmniejszy problem bo jest w domyslnej konfiguracji listy materialowej ale jak wyluskac wysokosc i szerokosc)
SW w wersji 2012
Z gory dziekuje za sugestie i podpowiedzi.
pzdr
 
2013-07-15, 12:04
Pomógł 1 raz(y).
Czesc!
potraktuj plyty jak arkusze blach - bedziesz mogl wygenerowac liste elementow cietych wraz z ramka graniczna (szerokosc i wysokosc)- grubosc oczywiscie tez mozesz zaimplementowac w tabelce.
 
2013-07-15, 20:09
Pomógł 0 raz(y).
Hej
dzieki za odpowiedz
niestety nie mialem nigdy doczynienia z rysowaniem jako blacha i cos mi nie wychodzi
po narysowaniu bryly wybralem wtsaw->arkusz blachy-> konwertuj na arkusz blachy
nastepnie utworzylem rysunek i teraz mam dostepna tabele lista elementow cietych konstrukcji spawanych ale:
1. w tabelece ktora mi wstawia nie ma mojej bryly tabelka zawiera tylko naglowki
2. w naglowkach jest tylko dlugosc

czy moglbys mi zrobic maly kurs lopatologiczny jak powinienem zrobic to porawnie zeby osiagnac oczekiwany efekt?
z gory bardzo dziekuje za pomoc
pzdr
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-07-15, 22:01
Pomógł 405 raz(y).
Wykonując meble jako blachy trzeba zaktualizować listę elementów ciętych, oczywiście wszystko robimy w jednym pliku (chociaż to nie jest koniecznością).

W rysunku trzeba wstawić tabelę listy elementów ciętych a nie BOM i trzeba ją odpowienio przygotować.


Przy okazji, może video 12 okaże się pomocne:) [url=http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=videotutoriale]http://www.szkoleniasolidworks.pl/?k=videotutoriale
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT