SolidWorks >> Rysunki >> Pobieranie wartości grubości blachy w zależnosci od konfiguracji
Autor Wypowiedź
2013-07-17, 19:45
Pomógł 0 raz(y).
Witam forumowiczów.

Robiłem dziś rysunki rozwinięc elementów blaszanych.
Robię to używając odpowiednich szablonów zawierających niewielką ilość informacji.
Z pliku pobieram jedynie kilka wartości jak: ilość sztuk, materiał i grubość.
I tu pojawia się problem z grubością.
Wszystko działa ok aż do momentu gdy w pliku mam różne konfiguracje części.
Te konfiguracje różnią się między sobą miedzy innymi tym że arkusze mają różne grubości.
Problem polega na tym że w polu w którym wyświetlana jest grubość blachy nie wyświetla się ta wartość która powinna się wyświetlać.
Dla przykładu:
mam 2 konfiguracje: 12 i 5mm grubości.
Oczywiście na jednym z arkuszy wyświetlana jest prawidłowa wartość (np 5mm).
Natomiast na drugim arkuszu gdzie jest umieszczony detal o grubości 12mm nie wyświetla się wartość 12mm.
Oczywiście na tym drugim wyświetla się ta pierwsza wartość, czyli 5mm .
Zauważyłem że wyświetlana wartość grubości jest uzalezniona od tego jaka jest akurat aktywna konfiguracja modelu.
Jak jest aktywna w modelu piątka to na obu arkuszach będę miał grubość 5 mm.
Jeśli jest aktywna w modelu 12 stka to w obu arkuszach będę miał wyświetlaną wartość 12mm

Wartość grubości pobieram z dostosowanej właściwości.
Gdy jestem w modelu to ta dostosowana właściwość zmienia się prawidłowo.

Problem częściowo rozwiązałem przez to że w oknie "właściwości widoku rysunku" włączam opcje:
"użyj konfiguracji modelu która jest w "użyciu".
Używam wtedy tylko jednego arkusza. jedyne co robię dodatkowo to zmieniam konfigurację odniesienia.
Czyli zamieniam widok rysunku z konfiguracji 5mm na konfigurację 12mm.
I w takim przypadku dostosowana własciwość jest wyświetlana prawidłowo w rysunku.
Czyli zmienia się w zalezności od uzytej konfiguracji.

Ale ja chciałbym mieć wszystkie konfiguracje na osobnych arkuszach tak jak w opisanym pierwszym przypadku.
Jednak problem z wyświetlaniem własciwej wartości dostosowanej właściwości jest nie do przyjęcia.


Czy można ten problem jakoś rozwiązac?

Pozdrawiam
Marcin
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-07-17, 20:37
Pomógł 405 raz(y).
Wstawiając tabelę listy elementów ciętych należy wybrać po lewej stronie, z jaką konfiguracją ma być połączona. Rozłożony model to odzielna kwestia, bo tam we właściwościach można połaczyć z odpowiednią listą.


Reasumując, to nie zależy od konfiguracji widoku tylko od wyboru w opcjach tabeli.
 
2013-07-17, 23:14
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za pomoc.


Muszę jednak z przykrością stwierdzić że mi nie działa.

Działa to w ten sposób że:

Tworzę rysunek na podstawie modelu.
W arkuszu nr1 wstawiam widok a potem tabelę elementów ciętych.
Podczas wstawiania tabeli po lewej stronie wyświeltają mi się różne opcej właściwości tabeli.
Jest tam między innymi możliwość wyboru odpowiedniej konfiguracji. Ja nic nie zmieniam bo SW rozpoznał konfigurację części w bieżącym arkuszu.
Wartość grubości jest ok.
Tworzę kolejny arkusz.
Wstawiam do niego drugą konfigurację.
Potem tabela elementów.....
w trakcie wstawiania SW rozpoznaje sam drugą konfigurację. Więc nic nie muszę zmieniać.
Tyle że wartość grubości blachy jest zła. Jest taka sama jak w pierwszej konfiguracji.


Jedyna rzecz którą robię inaczej to po każdym wstawieniu tabeli muszę wybrać jedną z kolumn i "podpinam" pod nią dostosowaną właściwość z listy elementów ciętych (robię to tak dlatego że akurat nie miałem szablonu tabeli który zawiera kolumnę z dostosowaną właściwością odnoszącą się do grubości arkusza)

Choć wydaje mi się że to nie ma znaczenia...

Pozdr
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT