SolidWorks >> Rysunki >> Scalanie linii, kreskowanie
Autor Wypowiedź
2013-08-11, 23:28
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,

dopiero raczkuje w SW i prosiłbym o wyrozumiałość, mam następujący problem, chciałbym zakreskować zaznaczone pole na obrazku :

jeżeli klikne w obszar kreskowania nie ma żadnej reakcji, a jak wybiore granice między którymi program powinien dodać kreskowanie, otrzymuje komunikat jak wyżej (na obrazku). Jest to obszar zamknięty, narysowany przy pomocy linii i łuków.
Mam kilka pytań:
1. Co robie źle, że nie moge dodać kreskowania?
2. Czy w SW jest opcja scalania linii, łuków itd, jak w AC? (Scaliłem linie i łuki za pomocą dopasuj splajn i tylko wtedy mogę dodać kreskowanie)
3. Czy jest w SW podobne narzędzie do multilinii w AC?

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-08-12, 10:05
Pomógł 405 raz(y).
Kolego, czy Ty przypadkiem nie narysowałeś tego wszystkiego tak jak w AutoCadzie?


W Solidworks robi sie model, a przekroje generuje się automatycznie na bazie bryły 3D.

W związku z tym, odp. na pozostałe pytania mija się z celem. Zobacz sobie dowolny samouczek i poczytaj o różnicach w 2D vs. 3D - to wiele zmieni.


ps. żeby dało sie pokreskować prawdopodobnie należy dorysować linię domykającą pętlę na dole.
 
2013-08-12, 11:38
Pomógł 0 raz(y).
Dokładnie, narysowałem ten rysunek jak w AutoCadzie.
W nowej pracy będę miał czasem tylko narysować rysunek techniczny 2D z niestandardowymi wymiarami krążników i wysłać do klienta, żeby to zatwierdził, a do dyspozycji będę miał SW.
Widzę, że zabrałem się do tego od końca ;)

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 
.
2013-08-12, 12:48
Pomógł 52 raz(y).
Zdecydowanie polecam zrobienie modelu 3D. Łatwiej potem wprowadzić zmiany i modyfikacje. Ja nawet jak mam narysować prostą płytkę z jednym otworem to robię model. Odwdzięcza się to potem oszczędnością czasu przy wykonywaniu rysunku 2D. Dodatkowo rysunki płaskie zrobione jako rzuty z modelu przetwarzają się zdecydowanie szybciej niż narysowane "na piechotę".
Pozdrawiam
 
2013-08-13, 21:02
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuje za naświetlenie sytuacji, studiuje samouczka.
Mam pytanie, czy mogę od czasu do czasu zadać laickie pytanie na forum, bo pewnie w trakcie nauki troche tych pytań się nazbiera? Z tego co widze to na forum sami profesjonaliści i nie wiem czy mogę Wam troche głowę pozawracać.

Pozdrawiam.
 
.
2013-08-13, 23:56
Pomógł 52 raz(y).
A pytaj, przecież dzisiejsze orły też kiedyś byłu wróblami :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT