SolidWorks >> Rysunki >> Automatyczne wstawianie wymiaru w tabeli
Autor Wypowiedź
2013-09-27, 12:39
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Proszę o pomoc w rysunku, mianowicie zajmuję się (od niedawna) rysowaniem powtarzalnych elementów zależnych od kąta i jednej odległości, żeby ułatwić sobie życie narysowałem kilka szablonów w szkicu, następnie wyciągnełem cienkie ścianki i zmieniając wyżej opisane wartośći zmienia mi się arkusz rysunku. Musze podawać wartośći profili środkiem giętych w łuk(zawsze tej samej długośći) i reszta to proste odcinki (oba równe ale przy każdym rysunku inne) czy istnieje możliwość aby długość tych profili wstawiana była automatycznie w jakiejś tabeli???
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-09-27, 12:53
Pomógł 405 raz(y).
W menu plik > właściwości wpisz dowolny nagłówek w pierwszej kolumnie, a w trzeciej kliknij na wymiar pokazany w modelu (który może być nazwany np. długość@szkic2), wówczas będzie można pobrać ten parametr do tabeli rysunkowej lub złożeniowej.
 
2013-09-27, 13:21
Pomógł 0 raz(y).
Nie do końca rozumiem, załanczam plik dla uwidocznienia o co mi generalnie chodzi. Chciał bym aby wymiary (zaznaczone na czerwono) były sumowane i wstawiane automatycznie. Generalnie jeżeli chodzi o rysunki jestem zielony...http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_4_1199_5784.pdf
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT