SolidWorks >> Rysunki >> Pobieranie wymiarów obiektu bryłowego do tabeli
Autor Wypowiedź
2013-10-08, 15:51
Pomógł 0 raz(y).
W jaki sposób można otrzymać w tabeli "Lista materiałów" czy "Lista elementów ciętych konstrukcji spawanej" wartości (wymiary) z obiektu bryłowego analogiczne do tych jakie program automatycznie przypisuje do elementów które są arkuszami blach np. długość ramki granicznej itp. . Bryła to prostopadłościan utworzony przez "wyciągniecie dodania/bazy.

Szukam rozwiązania innego niż każdorazowe klikanie dla każdego obiektu bryłowego zamodelowanego np. w części wieloobiektowej w wymiar odpowiadający długości , szerokosci czy wysokości.
 
2013-10-08, 15:55
Pomógł 1 raz(y).
Witam - musisz wstawic dostosowana właściwość.
plik->właściwości... tam dodajesz sobie np wysokość i w oknie graficznym klikasz na wymiar wysokosci... tyle
 
2013-10-08, 21:33
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję Ci za odpowiedź ale takie rozwiązanie już znam i tak jak pisałem, szukam innego.

Moje rysunki składają się z wielu obiektów bryłowych i przy proponowanej metodzie spędził bym kupę czasu na takie klikanie w wymiary.

Chodzi mi o sposób bardziej automatyczny, działający tak jak właściwości arkusza blachy czy członu konstrukcyjnego i o to jak i gdzie znaleźć takie dostosowane właściwości.
 
.
2013-10-09, 07:53
Pomógł 52 raz(y).
Chyba tylko makrem
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-09, 08:26
Pomógł 405 raz(y).
A czemu nie możemy sobie wyobrazić, że obiekt (wyciągnięty) zamiast zwykłą operacją jest wykonany za pomocą arkusza blach?

Znając więcej szczegółów łatwiej byłoby coś zaproponować.
 
2013-10-09, 13:09
Pomógł 0 raz(y).
Włodzimierz, podaj proszę pomysł, co miało by w kolejnych krokach takie makro robić ? (jak zbierać dane)

Paweł, oczywiscie możemy robic wszysttko arkuszami blach i korzystać z dobrodziejstw ich właściwości dostosowanych. Jest to chyba jednak jakieś ograniczenie.

Szukam odpowiedzi czy poza sposobem opisywanym przezemnie w pierwszym poscie tego tematu a obejrzanym wcześneij na ktorymś z filmów na Twojej stronie istnieje jakiś szybszy, automatyczny. Odpowiedź "nie ma sposobu" też jest dobrą odpowiedzią :) a pytam ponieważ dopiero zaczynem pracę z SolidWorks i chcialem się tego dowiedzieć od użytkowników, ktorym może takie pytanie przyszło już kiedyś wcześniej do głowy.
 
.
2013-10-09, 13:35
Pomógł 52 raz(y).
Popełniłem kiedyś takie makro, które robi spis wszystkich części złożenia, rozbijając również konstrukcje spawane na poszczególne elementy i umieszczjąc je w spisie.
To makro korzysta z właściwości dotosowanych, które są zdefiniowane we właściwościach listy elementów ciętych.
Niektóre z tych włąściwości jak np długość profilu są automatycznie lokowane w liście elementóe ciętych, natomiast inne np. wymiary jakiejś płytki-wmocnienia trzeba sobie samemu wpisać.
Wydaje mi się, że korzystając z funkcji API można automatycznie "pomierzyć" wszystkie bryły części wieloobiektowej.
 
2013-10-09, 14:05
Pomógł 0 raz(y).
Dziekuję , zagłębiam się więc w lekturę SolidWorks API Help.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT