SolidWorks >> Rysunki >> Tabelka
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Co zrobić aby przy tworzeniu nowego rysunku /blachy/ dane były automatycznie wpisywane do tabelki, przynajmniej grubość?

można coś takiego zrobić?



jeszcze jedna ważna sprawa, przy tworzeniu dokumentacji 2D /blachy/, po rozłożeniu model 3d również ulega rozłożeniu i wszystkie elementy w złożeniu, jak temu zapobiec? chodzi mi o rozłożenie ale w 2d
 
.
2013-10-17, 12:57
Pomógł 52 raz(y).
Przy tworzeniu arkusza blachy automatycznie jest tworzona właściwość (równanie) o nazwie 'Grubość'
Można sobie tą właściwość przypisać do odpowiedniego pola w tabelce rysunku 2D.
Odnośnie drugiej sprawy. Należy przełączyć konfigurację widoku na SM-ROZŁOŻONY-MODEL a w tej konfiguracji w modelu musi być aktywna operacja 'Rozłożony model1'.
Konfiguracja SM-ROZŁOŻONY-MODEL jest automatycznie tworzona w modelu blaszanym 3D gdy wstawimy do rysunku jego widok. Wtedy w 'Palecie widoków' pojawia się widok 'Rozłożony model'.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
o coś innego pytałem jak zrobić żeby w 2 d był model rozłożony a w 3 D nierozłożony, bo jak wstawię do 2d model rozłożony to w 3d też mi rozkłada



Jeszcze z tą tabelką, nie tworząc specjalnego szablonu dokumentu części /projekt jest juz wykonany/ można tak zrobić aby elementy były automatycznie wpisynae w tabelkę?
 
.
2013-10-17, 13:38
Pomógł 52 raz(y).
Do gotowej dokumentacji można dopisać informację o grubości na 3 sposoby:
1. Dopisać odpowiednią notatkę do każdego rysunku (ręcznie) korzystając z linku do właściwości 'Grubość'
2. Umieścić tą informację w szablonie rysunku i następnie podmienić szablony w rysunkach zawierających blachę
3. Napisać makro, które pkt 1 lub 2 zrobi za nas.

Odnośnie rozwinięć blach, nie bardzo rozumiem tego: "bo jak wstawię do 2d model rozłożony " .
Napisz jak wstawiasz do rysunku model rozłożony.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Z palety widoków



http://www.pswug.info/forum/8/Arkusze_blachy/1219/dokumentqcja_plaska/

mam odgiętą blachę, tworzę nowy szkic 2D, blachę wczytuję za pomocą palety widoków, która mi umożliwia wstawienie widoku rozłożonego, zapisuję rysunek 2D, wchodzę do modelu 3 D i też jest rozłożony.

Chciałbym alby model 3D był nierozłożony a szkic 2 D oczywiście rozłożony bo muszę go zwymiarować



co do tabelki chodziło mi o złożenie np konstrukcji blaszanej.

Mam jakieś złożenie z kilku elementów, chcę utworzyć rysunek złożenia 2D i aby wszystkie elementy były wczytywane do tabelki, czyli nazwa elementu, numer ...
 
.
2013-10-17, 15:09
Pomógł 52 raz(y).
Co do tabelki to musisz sobie opracować szablon listy materiałów, w którym jedna z kolumn będzie podawała grubość blachy, bo domyślam się, że o to chodzi. Definiuje się to we właściwościach kolumny LM.

Natomiast co do tych rozwinięć to nie wiem. Właśnie przed chwilą dla pewności wykonałem krok po kroku jak opisałeś i nie mam czegoś takiego. Na rysunku mam rozwinięcie a w modelu zgiętą blachę.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Paweł pomóż, chcę aby elementy były widoczne w 2D złożenia
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-17, 18:14
Pomógł 405 raz(y).
Podczas tworzenia rysunku z modelu (dotyczy tylko sytuacji, kiedy jest 1 obiekt blachy w części) tworzona jest konfiguracja ROZŁOŻONY-MODEL (wyprowadzona) i to ona jest używana w dokumentacji.

Więc można to zmienić ręcznie.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
jeszcze odnośnie tabeli, wstawiłem Tabela - lista materiałów, program utworzył tabelę z numerami ale widok który był zaznaczony przy liście materiałów nie został oznakowany numerami, dlaczego?

ręcznie mam to zrobić?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-17, 22:24
Pomógł 405 raz(y).
Odnośniki należy wstawić z użyciem opcji Automatyczny odnośnik, albo ręcznie dla wskazanych części. Program tego nie zrobi sam, gdyż należy wskazać widok, do którego się odnoszą.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT