SolidWorks >> Rysunki >> Właściwośći tabelki rysunkowej
Autor Wypowiedź
Konstruktor Cad
2013-10-21, 10:09
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Mam problem z właściwościami w tabelce rysunkowej, mianowicie chciałbym umiescić w tabeli informacje w ktorej uwzgledniony bylby numer rysunku nadrzednego danej czesci czyli mam np. rysunek nr. 13-0020-110-A , ktory wchodzi w skład rysunku nr. 13-0020-110-0. Wiem ze moge dodac do wlasciwosci pliku parametr np. wchodzi do rys i wpisywac recznie wartosc (jak na załaczonym zdjeciu) ale chciałbym żeby taka informacja była wpisywana automatycznie. Czy da sie wykonac takie powiazanie???

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-21, 11:30
Pomógł 405 raz(y).
Co to znaczy "nadrzędny"? Jeżeli wyprowadza się części (część z części) to można przenosić właściwości z rodzica, widoczny jest wpis "from parent". Ale rysunku nie da się wyprowadzić z innego rysunku, więc nie wiem jak byłoby to określane.

Da się natomiast połączyć wpisy - właściwości, np. PRP..... - PRP, PRP - więc można to wykorzystać, bo przecież w tym rys. nienadrzędnym zmienia się tylko jakiś fragment ciągu znaków.

 
Konstruktor Cad
2013-10-21, 12:13
Pomógł 0 raz(y).
Nadrzędny czyli w tłumaczeniu języka Solida właśnie rodzic. Nie nie nie chodzi o wyprowadzenie rysunku z innego rysunku absolutnie. Właśnie chodzi mi o zalezności wpisów PRP tylko z tego co Pan napisał nie wiem dokladnie jak ma ona brzmieć. Może Pan podać jakiś konkretny przykład??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-21, 14:45
Pomógł 405 raz(y).
Mam powiedzmy rysunek części złożenia oznaczony jakimś indeksem, indeks jest wpisywany globalnie dla wszystkich komponentów złożenia za pomocą szablonu karty właściwości. Do rysunku z takiej części mogę pobrać tą właściwość (indeks). W rysunku dodatkowo mam właściwość np. podgrupa, i tam wpisuję ręcznie symbole A, B, C itp. Robię to oczywiście w oknie dostosowanych właściwości po prawej stronie.

Natomiast w menu Plik > właściwości mogę połączyć w danym wierszu właściwości PRP-PRP zachowując odpowiednią strukturę zapisu.

Jeszcze jedna uwaga, wiele osób o tym nie wie. Z poziomu złożenia można dodać globalnie właściwość dla wielu części, np. jakiś nr wspólny dla całego projektu 3242-31223.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT