SolidWorks >> Rysunki >> Półwidok-półprzekrój i oś symetrii
Autor Wypowiedź
2013-11-08, 08:51
Pomógł 0 raz(y).


Witam,

ukryłem linię konturu (na osi symerii) ale pozostaje cienka linia tam gdzie jest gwint (gwint zrobiony jako adnotacja). Czy jest możliwe jej ukrycie lub zmiana na oś symetrii (używam wersji 2011). Tam gdzie jest gwint wew. z kreatora otworów jest ok. Proszę o radę.

Pozdrawiam
Tomasz
 
2013-11-08, 10:36
Pomógł 2 raz(y).
Przy zmianie "wyświetlanie oznaczenia gwintu" na jakość roboczą jest ok., ale musisz spróbować u siebie czy będzie dobrze wyświetlać.

 
2013-11-08, 11:18
Pomógł 0 raz(y).
Tak działa ale za to zarys gwintu wewnętrznego pokazuje się w widoku śmieszne
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-08, 12:54
Pomógł 405 raz(y).
Jakość roboczą zmienia się niezależnie dla każdego widoku.

A może jeszcze pomoże to:
 
.
2013-12-06, 09:49
Pomógł 52 raz(y).
A ja mam inne pytanie odnośnie półwidoku-półprzekroju.
Jak można w prosty sposób tak zwymiarować otwór, bo to co widać na załączonym obrazku było zrobione prawie na piechotę.



Wrysowałem do widoku szkic zawierający linię, która jest linią pomocniczą i linię konstrukcyjną , która robi za oś, a następnie wymiarowałem jak w szkicu przeciągając kursor za oś, potem usunąłem prawą strzałkę.
Teraz sprawdziłem jeszcze inny sposób, ale też upierdliwy. Należy włączyć linie niewidiczne, postawić wymiar, wyłączyć linie niewidoczne, usunąć pomocniczą linię wymiarową, usunąć strzałkę ... ufff.
 
SOLIDWORKS 2018
2013-12-06, 13:45
Pomógł 43 raz(y).
Prawa mycha na wymiar i ukryj linię wymiaru.



 
.
2013-12-06, 15:01
Pomógł 52 raz(y).
No pięknie , ale do czego ustawiasz wymiar jak drugiej krawędzi nie ma ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-06, 15:14
Pomógł 405 raz(y).
Ale to na tym polega, że oś stanowi odbicie lustrzane, więc po co druga krawędź???


Jak by była asymetria to taki wymiar nie ma sensu.
 
SOLIDWORKS 2018
2013-12-07, 07:48
Pomógł 43 raz(y).
No tą lnię też trzeba w ten sam sposób usunąć

 
.
2013-12-07, 09:11
Pomógł 52 raz(y).
    Kęska Paweł
    Ale to na tym polega, że oś stanowi odbicie lustrzane, więc po co druga krawędź???
   
   
    Jak by była asymetria to taki wymiar nie ma sensu.

Rzecz w tym, że w rysunku mój SW (2010) nie wymiaruje symetrii tak jak w szkicowniku. Czy jest coś czego nie wiem ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-12-07, 09:59
Pomógł 405 raz(y).
Daj jakiś obrazek. Na czas wymiarowania być może trzeba zmienić wyświetlanie na ULW, a żeby ukryć linię wymiaru lub pomocniczą, trzeba kliknąć w odpowienim miejscu prawym przyciskiem - patrz obrazki Piotra. Linie w ten sposób można ukrywać też w innych przypadkach, ale wydaje mi się, że musi być oczywiste, od czego ten wymiar jest liczony. W półwidoku-półprzekroju jest to oczywiste, jakby dwie połówki były różne to stosowałbym całkowity przekrój. Z resztą tak się uczyłem już dość dawno temu, linie przeciąga się kawałek poza oś a nie do miejsca, gdzie niby kończy sie wymair.
 
SOLIDWORKS 2018
2013-12-07, 11:42
Pomógł 43 raz(y).
Średnicę w półwidoku-półprzekroju (gdzie jednej krawędzi nie widać bo jest wewnątrz) wymiaruje sią jak na załączonym obrazku (fi 20)

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT