SolidWorks >> Rysunki >> Eksport rysunku do AutoCADa
Autor Wypowiedź
.
2014-01-12, 13:17
Pomógł 52 raz(y).
Witam serdecznie,
Mam wykonać projekt dla klienta, który operuje tylko rysunkami płaskimi i tylko w AutoCADzie.
Jego standardem jest przypisanie obiektów do warstw i kolorów linii (kolor decyduje o szerokości linii na wydruku).
Dlatego tak zatytuowałem temat a nie 'Eksport do DWG'.
Ja kiedyś kilka lat pracowałem w AC, ale już od kilku kolejnych lat pracuję tylko w SW i rozbestwiłem się :) wygodą tworzenia rysunków.
Oczywiście nie jest problemem eksport rysunku do DWG tylko właśnie te przypisania warstw i kolorów.
Stworzyłem sobie profil kolorów taki jak ma klient i niby wszystko wychodzi, ale rysowanie jest trochę upierdliwe. Trzeba cały czas pamiętać o zmianie warswy w zależności rodzaju tworzonego obiektu rysunkowego, lub potem edytować.
Teraz pytanie. Czy można to zrobić jakoś inaczej, tak żeby wykonywać rysunek normalnie tak jak się to zazwyczaj robi w SW a potem w prosty sposób przetransformować na taki format jaki jest potrzebny i dopiero wtedy eksportować do DWG.
Przy okazji dodatkowy problem. Jak zmienić kolor kreskowania przekrojów. Niestety nie udaje mi się to. Jak zaznaczę kreskowanie i zmieniam warstwę to zmienia się kolor całego widoku przekroju a kreskowanie pozostaje jak przedtem.
Pozdrawiam
 
2014-01-12, 14:03
Pomógł 18 raz(y).
Nie wiem czy na tym polega Twój problem , ale ja stworzyłem sobie szablon rysunku z aktywną warstwą "wg.standardu"...w opcjach, dokładnie we właściwościach dokumentu przyporządkowałem sobie poszczególne obiekty do charakterystycznych warstw które przedtem utworzyłem...i tak odpowiednio część,wymiary,adnotacje itp. z automatu wstawia mi na poszczególne warstwy...a co do koloru kreskowania to kliknij na obszar kreskowany,w menedżerze odznacz opcję kreskowanie materiału i zaznacz brak...naciśnij ctrl+Q żeby zmiany były widoczne a później stwórz kolorową warstwę i z adnotacji wybierz kreskowanie i wypełnienie obszaru i dodaj je ręcznie...powinno zadziałać;)...może jest lepszy sposób ale go nie znam:)...
 
.
2014-01-12, 15:10
Pomógł 52 raz(y).
No tak, na ręcznie zrobionym kreskowaniu działa, ale to wymaga trochę pracy.
Nie magę natomiast znaleźć w opcjach przypisywania obiektów do warstw (ani w opcjach systemu ani w opcjach dokumentu). Czy to możliwe , że w SW 2010 tego nie ma?
 
2014-01-12, 15:16
Pomógł 18 raz(y).
Szczerze to nie wiem czy w SW2010 ale wydaje mi się że powinno być w opcjach dokumentu...rozwiń np.zakładkę wymiary,wybierz jakiś typ wymiaru ,tam też powinna być możliwość wyboru wcześniej utworzonej warstwy...w SW2011 jest...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT