SolidWorks >> Rysunki >> Wymiarowanie arc slot
Autor Wypowiedź
CSWP, CSWE
2015-10-15, 17:49
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Czy posiada kto wiedze w jaki sposob powinno sie wymiarowac arc slot w solidworks? Chodzi mi tu o dobra praktyke np z polskich lub zagranicznych norm lub ksiazek. Ja zwymiarowalem slot okreslajac kat dwoch koncow oraz promien i srednice slotu. Inni podaja dlugosc luku i szerokosc slotu zamiast katow i promienia. Oby dwie metody prowadza do pelnego zwymiarowania szkicu. Pisze z pracy i nie mam polskich znakow oraz solidworks w wersji polskiej wiec z gory przepraszam za to.

Pozdrawiam!
 
Engineer of old school
2015-10-15, 19:42
Pomógł 20 raz(y).
Wymiarowanie winno jednoznacznie definniować detal. Ale też uwzględniać proces wytwarzania. Pracownik nie powinien prowadzić obliczeń w czasie wytwarzania detalu.Proszę mi wierzyć, że są tacy co mają problemy dodaraniem, Ciekawy jestem jak tę długość łuku odmierzy, sznurkiem. Długość łuku można podać dla celów kontrolnych
 
CSWP, CSWE
2015-10-15, 21:43
Pomógł 0 raz(y).
Dziekuje za odpowiedź Panie Jacku. Ogólnie to te nasze profile z rysunku są zapisywane jako dxf i wysyłane do wycięcia laserowego więc maszyna i tak wszystko po profilu wycina ale z ciekawosci przejrzałem brytyjską norme BS888 i nie ma tam żadnej wzmianki w jaki sposób zalece się wymiarowanie tego typu slotu. Wiadomo jest że wymiar musi być pełny który opisuje całą jego geometrie i wymiary na rysunku muszę być wymiarami krytycznymi gdzie np długość łuku nie koniecznie w tym przypadku jest wymiarem krytycznym. Tak czy siak rozumiem że jeżeli żadna norma nie zaleca sposobu wyiarowania to wymiar jest dowolny pod warunkiem że w pełni opisuje wymiarowaną geometrię.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT